כל מה שרציתם לדעת על קניית שמלות בת מצווה יפות

רוב ההורים מעידים על כך שכאשר הבת, הקרב או הקטנה, מגיעה לגיל 12 אוחזת בעת התרגשות אדירה. מעניין הוא שכולנו רוצים לראות את הילדים שלנו גדלים, שמחים והופכים להיות אנשים רציניים וכמה שיותר עצמאים בחיים. לכן ברור לך גם אתם מתרגשים כמו שממש עוד מעט. הבת שלך מגיעה לגיל החשוב הזה, ממש כאילו אין לך הורים שיוכלו להישאר אדישים שיש שהבן שלהם יגיע לגיל 13 ויעלה לתורה. אחד מהדברים הבסיסיים שאתה חייבים לדעת על בת מצווה בימינו, זה שהיום הזה חגיגה הרבה יותר גדול וזה היה נהדר בעבר. אם נשווה בין איך הייתי עושה בת מצווה לפני כל האנשים האלה ושני איך שחוגגים את האירוע הזה היום, אנחנו יכולים לראות שההבדל מהותי ביותר. ראשית, בעבר לא היה נהוג להזמין כל כך הרבה מכרים, חברים ובני משפחה לאירועים כאלה ושנית, היום זה אירוע מפואר מאוד שלרוב מתקיים באחד ה – מועדונים לבת מצווה בארץ. אז ברור לך גם הבת שלך, כמו כל ילדה אחרת בגילה, רוצה שתעשו לה חגיגה שתהיה בלי נשכחת. אתה צריך לבחור את המקום המתאים, להזמין את הקייטרינג הכי טוב וגם לדאוג כך שיהיה צלם מקצועי שיוכל לצלם כל רגע מהאירוע. בנוסף לכך, כמובן שיש גם משמעות לשאלה מה הבת שלך תלבש ויש מקום לבחור שמלה אחת יפה בין הרבה שמלות בת מצווה שיכולות לבוא בחשבון.

שמלות בת מצווה מאיפה מתחילים את הסינון?

כאשר מדברים על שמלות בר מצווה לנערות מדברים על עולם ומלואו ולכן אחת מההמלצות הכי טובות שנוכל לתת לכם, היא לא לחכות לרגע האחרון עם בחירת הלבוש. עבור רוב הנערות יש משמעות אדירה לשאלה מה הן ילבשו בחגיגה הכי גדולה שהייתה להן בחיים עד כה ולכן ברור מדוע גם לבת שלכם זה חשוב. האם היא רוצה שמלה יחסית פשוטה? האם היא חשבה ללבוש שמלה לבנה כי לבן זה חגיגי? או שאולי היה חלמה על שמלה כמה שיותר צבעונית? לבחור בין הרבה שמלות בת מצווה זו לא משימה קלה ולכן עדיף שתעשו זאת כשיש לכם זמן, סבלנות ולא מעט תשומת לב שאתם יכולים להקדיש לעניין הזה. רק כך תוכלו להיות בטוחים גם שתצאו מרוצים מהתוצאה הסופית וגם שתיהנו מכל החגיגה עצמה. מה שכן, כיוון שיש כל כך הרבה אפשרויות בתחום של שמלות בת מצווה בהחלט כדאי יהיה לעשות סינון ראשוני כמו שדיברנו בתחום כיפות לבר מצווה , כי הרי לא תלכו עם הבת שלכם לכל החנויות בעיר. לכן כדאי להחליט תחילה החלטה עקרונית האם אתם רוצים להזמין לה שמלה מיוחדת שיתפרו עבורה או שאתם רוצים לקנות לה שמלה יפה באחת מהרשתות המוכרות שניתן למצוא את החנויות שלהן בכל קניון בישראל.

שמלות בת מצווה היתרונות של הזמנת שמלה בתפירה אישית

כיוון שבת מצווה זה לא משהו שחוגגים כל יום, זה גם טבעי שתרצו להלביש את הבת שלכם בצורה מכובדת ויפה. בנוסף לכך, אסור לשכוח שהדבר החשוב באמת הוא שהבת שלכם צריכה להרגיש כמה שיותר נוח בתוך השמלה הזאת, כי חלק ממה שהופך להיות מאוד משמעותי סביב גיל 12 אצל נערות, זה כל הנושא של דימוי גוף. לכן, כאשר מדברים על שמלות בת מצווה יפות במיוחד בהחלט כדאי לקחת בחשבון גם את האפשרות של תפירה בהזמנה אישית אצל מעצב שמלות ידוע. אומנם זה נכון שזו התעסקות לא קטנה וזו גם הוצאה כלכלית לא מבוטלת, אך מצד שני, התוצאה כאן יכולה להיות מרהיבה. היתרון העיקרי בהזמנת שמלה אישית זו העובדה שהמעצב לוקח בדיוק את המידות של הבת שלכם ובהתאם לכך תופר לה את השמלה. זה אומר שהשמלה לא תהיה גדולה או קטנה מידי והיא גם לא תהיה ארוכה מידי ביחס לגובה של הילדה. התוצאה הסופית תהיה שמלה שמתאימה בדיוק לבת שלכם ואין ספק שזה יבוא לידי ביטוי לא רק בתמונות אלא גם בהרגשה שאיתה תסתובב הבת שלכם בחגיגה כולה.

באיזה צבע צריכה להיות השמלה?

אי אפשר לדבר על שמלות בת מצווה, בין אם בוחרים אותן מתוך רשתות גדולות ומוכרות ובין אם מזמינים אותן באופן אישי, ולא לדבר על הצבע. למעשה הצבע של השמלה זה אחד מהאלמנטים הכי חשובים שיש כי זה משפיע על האווירה כולה באירוע. ראשית, חשוב לזכור שלא לכל נערה מתאימים בדיוק אותם צבעים, כי יש נערות שבגלל גוון העור שלהן, השיער והעיניים עדיף יהיה לבחור להן שמלות בצבעים מסוימים. לעומת זאת, נערות אחרות, אולי בגלל השיזוף, יכולות להיראות יפות יותר בשחור או בלבן ולכן יש משמעות להתייחסות לנתונים האישיים של כל ילדה. בנוסף לכך, למרות שיש גם מחשבה מסורתית שרואה את הלבן בתור צבע חגיגי, טהור ויפה, לא בטוח שלכל אחת זה יכול להתאים. יתרה מכך, יש הורים שיעדיפו שהבנות שלהם תלבשנה שמלה בכל צבע אחר ולא לבן כי את הלבן עדיף יהיה להשאיר לחתונה. כמובן שכאשר מדברים על בחירת שמלות בת מצווה מי שצריכה לאהוב את השמלה זו גם הילדה וזה נכון גם לגבי הצבע של השמלה. לכן זה לא באמת הגיוני שאתם, ההורים, תבחרו עבור הבת שלכם את השמלה ובהחלט עדיף יהיה להשאיר מקום גם לרעיונות של הבת שלכם לגבי השמלה וצבעיה.

שמלות בת מצווה סוג הבד שממנו עשויה השמלה

הנושא הבא שחשוב מאוד להתייחס אליו כאשר מנסים לבחור שמלות בת מצווה או מסעדות לאירועים זו האלה מאיזה בד עשויה השמלה. זה לא משנה אם בחרתם לקנות לבת שלכם שמלה מחנות מוכרת או אצל מעצב שמלות ידוע, כי בכל מקרה יש משמעות גם לשאלה מאיזה בד עשויה השמלה. ראשית, יש בדים איכותיים ויפים יותר מאחרים ושנית, יש כאן משמעות גם לשאלה האם הבד “נושם”. אם חגיגת בת המצווה תתקיים בחורף, אין ספק שהשמלה צריכה להיות גם מחממת כי הדבר האחרון שאתם רוצים זה שהילדה תסבול מקור באירוע שעושים לכבודה. מצד שני, אם בת המצווה מתקיימת בקיץ, אין ספק שצריך לבחור בד כמה שיותר נושם, רענן ונעים כי אין כל טעם שהילדה תרקוד עם החברים הכי טובים שלה ותרגיש איך החום הורס לה את כל החגיגה. יש משמעות לכל הפרטים האלה ולכן כדאי יהיה להתייעץ בנושא הזה גם עם מי שמוכר לכם את השמלה. אתם לא באמת חייבים להבין לבד בסוגי הבדים השונים כי בדיוק בשביל זה מחכים לכם אנשי מקצוע מובילים בחנויות השונות.

אורך השמלה והשרוולים

עוד דבר שהרבה פעמים מעסיק הורים שמחפשים לקנות לבנות שלהם שמלות בת מצווה, זו השאלה עד כמה השמלה תהיה קצרה ארוכה והאם היא תהיה עם שרוולים או לא. ראשית, כמובן שאם אתם באים ממשפחה דתית או מסורתית תעדיפו שהבת שלכם תלך עם שמלה כמה שיותר ארוכה. שנית, גם נושא השרוולים יכול להעיד על צניעות ולשדר לא מעט מסרים. מצד שני, אם אתם מגיעים ממשפחה חילונית שבה בדרך כלל נותנים לילדה דרור מבחינת בחירת הלבוש, אין ספק שחשוב להקפיד על כך גם בעת בחירת השמלה לאירוע. אומנם לא כדאי שהילדה תבחר שמלת מיני קצרה וצמודה, אך אם היא יכולה להרגיש בנוח עם שמלה שאין לה שרוולים, בהחלט כדאי יהיה לקחת זאת בחשבון. כמובן ששמלות שמיועדות לבת מצווה צריכות להיות בכל זאת קצת יותר צנועות ולכן עדיף שלא תהיה בשמלה מחשוף, כי אחרי הכול, הילדה רק בת 12 ואתם בוודאי גם רוצים להעביר לה מסר חינוכי כלשהו. חשוב מאוד שהילדה תמדוד את השמלה, בין אם קונים אותה אצל מעצב ובין אם קונים אותה בחנות כלשהי כי אי אפשר לקנות שמלה לילדה בלי שהילדה מודדת ומתרשמת ממנה. מה שכן, אם קניתם את השמלה כמה חודשים מראש לפני בת המצווה, חשוב שהילדה תחזור ותמדוד אותה גם כמה שבועות לפני האירוע. כך תוכלו לראות האם צריך לעשות שינויים כלשהם בשמלה כי הילדה רזתה, שמנה או פשוט גבהה. מדובר על גיל שבו הילדות עדיין משתנות לא מעט ולכן יש משמעות לכל הפרטים האלה ואתם, ההורים, צריכים להיות עם היד על הדופק בעניין הזה.

שמלות בת מצווה איך לבחור מעצב מוכשר שממנו כדאי יהיה להזמין את השמלה?

אם נחזור לרעיון של הזמנת שמלות בת מצווה אצל מעצבי שמלות ידועים ומוכרים, אנחנו נראה שהיום בכל עיר בישראל יש לא מעט אפשרויות של מעצבים מוכשרים. לכן ברור מדוע גם אתם מתלבטים לאיזה מעצב לפנות, כי כמובן שלבת שלכם מגיע לקבל את הטוב ביותר. ראשית, כדאי לכם לדעת בנקודה הזאת שלא כל מי שמעצב שמלות לכלות מעצב גם שמלות לנערות שחוגגות בת מצווה. שנית, לכל מעצב שמלות יש את הסגנון שלו ולכן כדאי שתראו קטלוגים שונים ותבדקו לאיזה סגנון אתם, והבת שלכם, מתחברים יותר. אין סיבה להתחיל לקבוע פגישות עם אינספור מעצבים כדי להתרשם מהם, כי כל מעצב רציני שיוצר גם שמלות בת מצווה מנהל אתר אינטרנט עם תמונות של שמלות שהוא יצר ועם אינפורמציה חשובה. זו הדרך הכי טובה שיש לסנן בין הרבה מעצבים, אז למה אתם מחכים? בנוסף לכך, אם יש לכם דילמה לגבי מספר מעצבים שיכולים לבוא בחשבון, כדאי שתבדקו גם את חוות הדעת לגביהם. לא מעט אנשים שכבר הזמינו שמלה אצל מעצב כזה או אחר נכנסים אח”כ לאינטרנט ומספרים לגולשים האחרים על החוויה שהייתה להם. בצורה כזאת תוכלו ללמוד מהניסיון של אחרי לגבי החוויה שמצפה לכם אצל המעצבים השונים וכך תוכלו להחליט אל מי אתם פונים.

לד עדיף להחליט מראש מה התקציב שלך לעניין?

הורים רבים שכבר עשו בת מצווה לילדה או בר מצווה לילד הידו לספר לכם את האמת: החגיגות האלה עולות הון תועפות. הדברים האחרים הם שברור. הכי נכון שלא תרצו לשכור את גן האירועים הכי יקר או את החברה הקייטרינג שתיתן לכם את הצעת המחיר הכי מוגן, כך גם לא כדאי לקנות שמלות בת מצווה במחירים מופקעים. הניסיון שלנו מוכיח שכאשר מחליטים מראש כמה מוציאים על השמלה זה גם המסייע לבחור אותה. למעשה, אם החלטתם על סכום. קחו בחשבון את כל הטיפים שהבאנו כאן לפניכם ותראו שבקלות רבה תמצאו לבת שלך את שמלת החלומות שלה לחגיגה.

 

שום דבר לא נמצא!

דילוג לתוכן