איך עושים שבת חתן מכובדת ואיפה כדאי לחגוג אירוע כזה?

חגיגות כמו שבת חתן במלון תמיד מעוררות מחשבה ואת הרצון האחד והברור: לשמח את האורחים שלנו ולעשות אירוע כמה שיותר מכובד. לכן זה לא באמת משנה אם מדובר על שבת חתן שעושים לפני החתונה או על שבת חתן שעושים לקראת בר המצווה. מה שבטוח זה שאם כבר טרחתם והזמנתם אנשים, בוודאי תרצו לעשות הכול כדי שהאירוע הזה יהיה כמה שיותר מוצלח. מעבר לכך שבדרך כלל תהיה חגיגה מיוחדת ויפה בבית הכנסת, ושם תהיה התרגשות גדולה, יש משמעות גם לשאלה איך עושים את האירוע הזה לאחר מכן, כלומר במפגש עם החברים ובני המשפחה. אין ספק שאחת מהשאלות הכי חשובות בהקשר הזה זו השאלה איפה רוצים לקיים את האירוע, שכן יש אינספור אפשרויות שעומדות בפניכם. לכן, אם גם אתם עושים בקרוב שבת חתן בר מצווה או שבת חתן לפני החתונה, כדאי יהיה לבדוק איפה תרצו שהחגיגה הזאת תתקיים. האם אתם רוצים להזמין את כולם לבית הפרטי שלכם? חשבו על האפשרות הזאת היטב, כי אפילו אם יש לכם בית רחב ידיים ועם גינה מפוארת, עלול להיות שזו לא תהיה בחירה נפלאה. העניין הוא שתמיד לפני שאורחים מגיעים צריך לנקות את הבית ולסדר אותו, מה שגם אומר שאחרי האירוע מצפה לכם לא מעט עבודה. לכן, אם אתם מעדיפים לא להשקיע בניקיונות אל תוך הלילה, כדאי יהיה לחשוב על אלטרנטיבה אחרת במיוחד אם שללת את החגיגה באחד ה – מועדונים לבת מצווה שקיימים.

האם כדאי לשכור אולם כדי לעשות את האירוע?

האפשרות השנייה שהרבה מאוד אנשים חושבים עליה כאשר הם חושבים על שבת חתן, זו השאלה האם כדאי לשכור אולם אירועים. ממש כפי שאתם שוכרים אולם לחגוג בו את בר המצווה עצמה, יכול להיות שכדאי לכם לשכור גם מקום שבו תעשו את שבת החתן לקראת החגיגה. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון את ההוצאה הכלכלית וגם את העובדה שבדרך כלל בשבת חתן יש פחות אורחים לעומת החגיגה הגדולה עצמה. זה נכון אומנם שיש גם אולמות אירועים קטנים יותר שיכולים להתאים לחגיגות יותר צנועות, אך לא בטוח שזו חייבת להיות הבחירה הנכונה לכם.

כל הסיבות לשכור מלונות לשבת חתן

בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה, מיוחדת ונפלאה והיא: השכרת מלונות שונים עבור שבת חתן. ראשית, אם לא מעט אנשים כבר עשו זאת בהחלט יכול להיות שיש לכך סיבה טובה ולכן גם לכם כדאי לקחת את האופציה הזאת בחשבון. שנית, יש לכך לא מעט יתרונות שגם אתם תוכלו ליהנות מהם גם ב- מסעדות לאירועים, אז למה לחשוב פעמיים? ראשית, אם נחזור לנושא הניקיון, אנחנו נראה שכאשר עושים את האירוע במלון, כמובן שאתם לא צריכים לנקות בעצמכם וזה אפילו לא צריך לעניין אתכם. חלק מהתנאים שבאופן טבעי כל מלון מציע לאורחים שלו זו הקפדה על רמת הניקיון. שנית, כאשר בוחרים לעשות שבת חתן במלון, למעשה בוחרים באלגנטיות כי יש היום מלונות מאוד יפים ומפוארים בארץ. אתם תראו שכל האורחים שיגיעו למלון שבו אתם בוחרים לעשות את החגיגה יתרגשו מהבחירה שלכם ובהחלט יכול להיות שהם גם לא יפסיקו להחמיא לכם. בנוסף לכל אלה, במלונות יש את השילוב הנפלא בין אווירה יוקרתית, אלגנטית ובין חגיגיות לשמה. לכן, אם חשוב לכם שהאירוע שלכם יהיה מיוחד מההתחלה ועד הסוף, אין ספק שכדאי לחשוב על האפשרות של שבת חתן במלונות.

מה צריך לכלול האירוע?

כדאי לכם לשים לב,כאשר אתם בודקים לעומק את האפשרות של שבת חתן במלון, לשאלה באיזה אירוח אתם בוחרים ועד כמה אתם עושים את החגיגה הזאת גדולה. כלומר, יש אנשים שיגיעו עם האורחים שלהם בשבת בבוקר, יתכנסו באולם המתאים בבית המלון ופשוט יחגגו ביחד את האירוע. לעומת זאת, יש אנשים שיחליטו לעשות את האירוע הזה עוד יותר גדול, מתוך מחשבה של “אם כבר אז כבר”. משמעות הדברים היא שאנשים כאלה בדרך כלל ישכרו גם חדרים במלון ולמעשה יהפכו את שבת החתן לחגיגה שלמה שתימשך כל סוף השבוע. במידה והמצב הכלכלי שלכם טוב ואתם יכולים להרשות זאת לעצמכם, אין ספק שכדאי יהיה לחשוב גם על האפשרות של להזמין את האורחים שלכם ללינה במלון על חשבונכם. זו כמובן יכולה להיות שיא האלגנטיות, ובמיוחד אם חלק מהאורחים שלכם עושים את המאמץ ומגיעים מחו”ל, אז למה לא? שימו לב שאם אתם בוחרים לשכור חדרים במלון לכל סוף השבוע, הרי שהחגיגה תכלול בדרך כלל גם ארוחות משותפות במלון ואין ספק שזו תהיה חופשה מאוד מגבשת ביניכם ובין האורחים שלכם. זו אומנם לא חוויה זולה לחגוג כך שבת חתן אך מצד שני, כמה פעמים הבן שלכם חוגג בר מצווה בחיים? ולמה שלא תעשו הכול כדי שהאירוע הזה יהיה בלתי נשכח מההתחלה ועד הסוף?

שבת חתן כיצד לבחור את המלון המתאים?

כפי שהוזכר לעיל, היום הרבה אנשים בוחרים לחגוג שבת חתן במלונות וגם אנשים שומרי מסורת עם כיפות לבר מצווה וזה לא במקרה. יש אפשרות למצוא מלונות בגדלים שונים כך שאפילו אם אתם חולמים על אירוע יחסית קטן ואינטימי, עדיין יש כמה בתי מלון שבהחלט יוכלו לענות על הדרישות שלכם ולהתאים לכם. מה שכן, השאלה המהותית ביותר היא איך לבחור באיזה בית מלון תרצו לחגוג שבת חתן ואכן מדובר על דילמה לא פשוטה בכלל. מאיפה מתחילים? ואיך בוחרים את המלון הכי מוצלח? והאם יש הבדלים כל כך מהותיים בין המלונות השונים? נתחיל דווקא מהשאלה השלישית כי האמת היא, שהתשובה היא חד משמעית כן. כאשר תתחילו את החיפוש אחר המלון הכי טוב שיש אתם תראו שלא מעט מלונות מציעים לכם לבוא אליהם ולחגוג אצלם את האירוע שלכם. עם זאת, לא כל המלונות ערוכים לכך ולא בכל מקום האווירה מספיק טוב. לכן, כדי שתוכלו לעשות סינון בין מספר מלונות לשבת חתן, כדאי יהיה לבדוק תחילה את הגודל. עד כמה המקום שבו תעשו את החגיגה במלון באמת גדול? והאם הוא מספיק לכל האורחים שלכם? כמובן שכדי להיות מסוגלים לענות על השאלה הזאת אתם חייבים תחילה להכין את רשימת המוזמנים, אז למה אתם מחכים?

האם שבת חתן המלון מומלץ?

השאלה הבאה שיכולה לעזור בבחירת המקום שבו תחגגו את שבת החתן לילד, היא האם מדובר על מלון מומלץ או לא. האם אנשים שכבר חגגו במקום ממליצים עליו? ומה כוללת בדיוק ההמלצה? מי הם אותם אנשים שהמליצו על המלון? והאם יש התייחסות בהמלצות הללו לכל הפרטים שיכולים להיות חשובים ומהותיים גם עבורכם? בדרך כלל כאשר מדברים על שבת חתן במלון הפרטים החשובים הם הניקיון, האדיבות של אנשי הצוות והנכונות של כולם לעזור לכם, רמת האוכל וכדומה. אתם חייבים להפנים את הנקודה הזאת שאתם עומדים לשלם לא מעט כסף על הפקת האירוע הזה, בין אם מדובר על שבת חתן ובין אם מדובר אח”כ על בר המצווה, מה שמסביר מדוע מגיע לכם לצפות לקבל תמורה מלאה. משמעות הדברים היא שלקרוא חוות דעת שונות אודות מספר מלונות זה אומנם ייקח לכם לא מעט זמן, אך זה שווה את ההשקעה שלכם. בצורה כזאת תדעו שאתם עומדים לבחור נכון ואין ספק שזה ישפיע על הצלחת החגיגה כולה.

שבת חתן בואו לראות את המלון במציאות

אתם מכירים היום מלונות רציניים ואלגנטיים שלא מנהלים אתרי אינטרנט עם אינפורמציה, תמונות ואינספור המלצות של אורחים? עם זאת, האם באמת נראה לכם הגיוני לבחור מקום לחגיגה כמו שבת חתן בלי לצאת מהבית, להגיע למקום עצמו ולהתרשם ממנו? זה נכון שאתם בוודאי כבר עייפים מכל מה שקשור להפקת חגיגת בר המצווה, כי החגיגה דורשת מכם לשים לב ללא מעט פרטים ולקבל הרבה החלטות, אך אין ספק שחשוב לבחור את המקום לשבת חתן בקפידה. זה אומר שכדאי לעשות סינון בין כמה מלונות שבאים בחשבו ובסופו של דבר, כאשר אתם נשארים עם רשימה יחסית מצומצמת, כדאי יהיה לצאת מהבית, להגיע לאותם מלונות ולהתרשם מהם במציאות. זו גם ההזדמנות שלכם להתרשם לא רק מהמלון עצמו או מהמקום שבו ניתן יהיה לחגוג את שבת החתן במלון, אלא גם מהמנהלים וממי שעתיד לכם לתת שירות. זה נכון שהרבה פעמים אנחנו נגלה את רמת השירות רק תוך כדי תנועה ובאירוע עצמו, אך יש מקום בנושא הזה גם לאינטואיציה שלכם. חשוב לקיים פגישה ראשונית עם האחראי על הנושא הזה במלון כי בצורה כזאת תוכלו להבטיח שאתם מבינים היטב במה אתם בוחרים.

בת חתן מה כולל התשלום שאתם עומדים לשלם למלון?

כמובן שיש מקום להתייחס לא רק לעיצוב של המלון או לשירות שתקבלו בו, שכן בסופו של דבר יש משמועת גם למחיר. האם אתם מתכוונים לשלם כל מחיר שמציעים לכם? או שאולי יש גבול עליון שאותו לא תהיו מוכנים לעבור? האם אתם באמת מאמינים שכאשר אתם משלמים לבית מלון מסוים מחיר מופקע זה גם אומר משהו על השירות או על הצלחת החגיגה כולה? שבת חתן זו אומנם תמיד הוצאה כלכלית, אך האמת היא, שלא תמיד חובה לשלם על כך הון. לכן אנחנו מאוד ממליצים לכם לקבל מספר הצעות מחיר מכמה מלונות שונים, כי למה שתבחרו ישר בהצעה הכי יקרה? אומנם זה נכון שיש הבדל בין שבת חתן שאתם עושים במלון חמישה כוכבים ובין שבת חתן שתעשו במלון צנוע יותר, אך כמה באמת תהיו מוכנים לשלם על העניין הזה? בנוסף לכך, חשוב מאוד להבין על מה אתם משלמים ומהם התנאים. ראשית, אם הזמנתם כבר את האולם במלון, האם תוכלו לבטל אותו ברגע האחרון? והאם תוכלו בכל זאת לקבל את כספכם בחזרה? שנית, האם המחיר שאתם משלמים הוא רק על השכרת המקום או גם על האוכל שיוגש לאורחים שלכם? זה נכון שלא תמיד חובה להגיש לאורחים קייטרינג מלא בשבת חתן אך בוודאי תרצו לפנק אותם עם אי אילו מטעמים. להזמין ישירות מהמלון את האוכל זה קלאסי, כי זה פותר לכם הרבה התעסקות וכמובן שכך גם הקייטרינג יהיה כשר. עם זאת, לא אחת זה בדיוק מה שמעלה את המחירים ולכן אנחנו מציעים לכם לבדוק את הנושא הזה לעומק. כמובן שמגיע לבן שלכם שתשקיעו בו ושתעשו לו שבת חתן מקסימה לבר מצווה, אך עם זאת, עדיף לבדוק שאתם לא מכניסים את עצמכם להוצאה כלכלית שלא תדעו אח”כ איך לצאת ממנה. כמו כן, אפילו אם קיבלתם הצעת מחיר מסודרת מהמלון, זה עדיין לא אומר שאין מקום למיקוח ובדרך כלל בהחלט כדאי יהיה להשקיע בכך לא מעט כי לרוב המיקוח יסייע לכם לחסוך.

שום דבר לא נמצא!

דילוג לתוכן