רעיונות לבת מצווה שכדאי לכם לקחת בחשבון

אין הרבה דברים שהורים יכולים להתרגש מהם כמו ההבנה שהבת הקטנה שלהם חוגגת ממש עוד מעט יום הולדת 12. זה קורה, כמובן, גם כאשר הבן הבכור מגיע לגיל 13, כי מה יכול להיות מרגש יותר מאשר בת מצווה ובר מצווה? זו חגיגה נהדרת  לכל המשפחה וזו ההזדמנות הכי טובה שיש להזכיר לילדים עד כמה אתם אוהבים אותם. מה שכן, לא כל ההורים מודעים לכך שהיום בת מצווה ובר מצווה זה כבר לא מה שהיה פעם. יש לא מעט משפחות שבעבר היו חוגגות אירועים כאלה בצורה מאוד צנועה, בין אם זה כלל את העלייה לתורה של הילד ובין אם זה כלל ארוחה משפחתית מיוחדת לילדה. עם זאת, חשוב להבין שהיום זה כבר לא כך כי בימינו כאשר מדברים על בר מצווה ובת מצווה, מדברים על אירועים מאוד גרנדיוזיים ומיוחדים. משמעות הדברים היא שעוד לפני שאתם מתחילים להתעמק בנושא של בר מצווה רעיונות או בת מצווה רעיונות, אתם צריכים להבין שזו חגיגה שדורשת השקעה במיוחד אם האירוע נחגג באחד ה-מועדונים לבת מצווה הידועים. לכן לא כדאי לכם לעשות את הכול ברגע האחרון כי כך תוכלו לחשוב על כל הפרטים, להשוות בין אפשרויות שונות ולדעת שאתם מקבלים את ההחלטה הכי נכונה שיש. כיוון שיש כל כך הרבה רעיונות לבת מצווה, זה טבעי שתרגישו שאתם הולכים לאיבוד ולכן חשוב לעשות את הדברים בצורה כמה שיותר מסודרת ומאורגנת כבר מהשלבים הראשונים של הפקת החגיגה.

רעיונות לבת מצווה עד כמה המקוריות היא חלק מהעניין

לא מעט הורים שנכנסים למנגנון הזה של הפקת אירועים כמו בר מצווה ובת מצווה נכנסים לעניין כל כך ברצינות, עד כי הם שוכחים מה חשוב באמת. לכן אנחנו ממליצים לכם לעצור לרגע ולתכנן את הצדים שלכם ולחשוב: האם המטרה היא לשמח את הילד או את הילד? או שאולי המטרה היא ליצור את האירוע הכי מקורי שיש? כמובן שמקוריות זה חשוב וכדאי ליצור אירוע שיהיה שונה מאירועים אחרים, אך המקוריות היא לא הערך העליון. אתם יכולים להיות בטוחים שהאורחים שלכם בחגיגה הקרובה כבר היו בלא מעט אירועים השנה ולכן טבעי שתרצו ליצור עבורם חוויה אחרת, אך מצד שני, אין סיבה לחשוב רק על המקוריות והייחודיות של האלמנטים שאתם משלבים באירוע או ב- מסעדות לאירועים.

שמרו על פרופורציות רעיונות לבת מצווה

עוד טיפ שנוכל לתת לכם בנושא של רעיונות לבת מצווה ואטרקציות שונות, זה דווקא לשמור על פרופורציות ולא להגזים. העניין הוא שמאז שבת המצווה הפכה לחגיגה כל כך חשובה, ראינו כבר אירועים שבהם ההורים הציפו את האירוע באינספור אטרקציות מסוגים שונים. הבעיה היא שכאשר עושים אירועים עם יותר מידי אטרקציות למעשה כל אטרקציה מאבדת קצת מהקסם שלה ולכן זו לא בחירה טובה. אתם יכולים להיות בטוחים שיש היום אינספור רעיונות לבת מצווה ולכן בהחלט כדאי תחילה לבדוק את השטח. איזה רעיונות קיימים? מה יכול למצוא חן בעיניכם יותר ומה יכול לשמח יותר את הילדה? כדאי לבחור, מתוך כל אותם סגנונות ורעיונות שונים, רק מספר אופציות ספורות. כך תוכלו להיות בטוחים שכל אלמנט שאתם עומדים לשלב חגיגה יקבל את מלוא הכבוד והמקום, מה שאומר שהאורחים יוכלו לשים לב לכל הפרטים ששילבתם באירוע החשוב הזה.

רעיונות לבת מצווה בחירת קונספט מיוחד לאירוע כולו

אי אפשר לדבר על רעיונות לבת מצווה ולא לדבר על האפשרות של בחירת קונספט לחגיגה כולה. העניין הוא שאם אתם יודעים שיש משהו שהילדה שלכם מתחברת אליו יותר ושהיא יכולה ליהנות ממנו יותר, מדוע שלא תשלבו אותו באירוע? אם, לדוגמא, הבת שלכם משחק כדורגל, טניס או שאולי היא בנבחרת השחייה הישראלית, אין ספק שצריך לתת לתחביב הזה מקום בבת המצווה שאתם מארגנים לילדה. זה יכול לבוא לידי ביטוי, בין היתר, באפשרות של עיצוב המקום או כיפות לבר מצווה בהתאם לאותו קונספט שאהוב כל כך על הבת שלכם. בנוסף לכך, גם אם הילדה שלכם לוקחת חלק בחוג ריקודים מזה שנים והיא מצליחה בו מאוד, אין ספק שרעיון טוב לאירוע יהיה לשלב ריקודים מכל מיני סוגים שקשורים לחוג של הבת שלכם. תוכלו אפילו להזמין את כל הילדות האחרות שהולכות לאותו חוג ביחד עם הבת שלכם וכולן ביחד תוכלנה לעשות ריקוד מיוחד באירוע. יש עוד אינספור רעיונות לקונספטים מיוחדים שיכולים לקחת כל בת מצווה רגילה ולהפוך אותה למשהו בלתי נשכח, אז למה שלא תחשבו גם אתם על משהו כזה שיכול להתאים לבת שלכם ולרגש אותה?

רעיונות לבת מצווה איך הילדה תיכנס לאירוע?

בנושא של רעיונות לבת מצווה ולבר מצווה, אין ספק שגם לכניסה יש היום חשיבות אדירה. כלומר, אם אתם עדיין זוכרים את הימים שבהם הילדים היו מחכים באולם או במועדון האירועים לכל האורחים ומקבלים את פניהם, כדאי לדעת שהיום זה כבר לא המצב. היום זה נחשב להרבה יותר אלגנטי כאשר הילדה נכנסת בכניסה מרשימה לאירוע בת המצווה שלה ולכן כדאי לקחת את האפשרות הזאת בחשבון. אם, לדוגמא, הבת שלכם מאוד אוהבת לשיר, מדוע שלא תפרגנו לה את האפשרות של להיכנס לאירוע שלה כאשר היא שרה ומחזיקה מיקרופון ביד? אתם תראו שאומנם הבת שלכם מאוד תתרגש מכך אך מצד שני, גם האורחים לא ישאירו עיניים יבשות. רעיונות כאלה לבת המצווה יכולים לקחת את האירוע הפשוט הזה ולהפוך אותו לחוויה שאחר נעים להיזכר בה תמיד, אז למה לחשוב פעמיים? זה לא משנה אם הבת שלכם מעדיפה להיכנס עם שיר או עם ריקוד לאירוע כי בכל מקרה תוכלו לארגן זאת עבורה וכך לשמח אותה עוד יותר ביום החג המיוחד שלה.

רעיונות לבת מצווה איך צריך להיראות המקום?

בתחום של רעיונות לבת מצווה צריך לחשוב לא רק על הפעלות ועל אטרקציות מיוחדות, אלא גם על בחירת המקום המתאים ביותר לחגיגה כזאת. ראשית, כדאי לדעת שיש הבדל בין בת מצווה שאליה מגיעות כל החברות והחברים של הילדה בלבד ובין אירוע שאליו אתם מזמינים גם את המשפחה. שנית, חשוב לבדוק באיזה מקום אתם בוחרים כי יש מקומות הרבה יותר מעוצבים ויפים לאירועים כאלה. אפילו אם אתם מתכננים לעשות בת מצווה יחסית פשוטה אין ספק שהמקום שבו היא תתקיים ישפיע על ההצלחה של החגיגה כולה. לכן אי אפשר לדבר על רעיונות לבת מצווה ולא להזכיר גם את עיצוב המקום, הגודל שלו ואפילו את המיקום שלו במדינה. כלומר, אם אתם יודעים שרוב האורחים מגיעים מאזור המרכז, מה הטעם לעשות את האירוע בצפון או בדרום? הרעיון צריך להיות הגדלת הסיכויים שכמה שיותר מוזמנים באמת יגיעו לחגיגה ולכן כדאי לבחור מקום שיהיה לכולם נוח להגיע אליו.

רעיון מקורי – הזמינו את הזמר האהוב על הילדה!

אתם רוצים לשלב בבת המצווה גם הפתעה עוצרת נשימה? הבת שלכם פשוט לא מפסיקה לדבר על זמר מסוים שהיא אוהבת במיוחד? אם כך, אין ספק שעוד אחד מאותם רעיונות לבת מצווה שכדאי לכם לקחת בחשבון, זה להזמין את אותו זמר לשיר לה במיוחד באירוע. זה לא אומר שאתם צריכים להזמין את הזמר שיגבה הכי הרבה כסף, כי בוודאי לילדה יש שניים-שלושה זמרים שיוכלו לבוא בחשבון ולשמח אותה. שנית, אתם גם לא חייבים להזמין את הזמר לערב שלם כי לפעמים גם הופעה של שניים-שלושה שירים וסלפי עם הילדה ועם החברות שלה זה כל מה שצריך. אין ספק שמדובר על רעיון שלא יעלה לכם מעט אבל לראות את הבת שלכם ככה מופתעת ומתרגשת מזה משהו שרוב ההורים לא יוכלו לסרב לו. מה שכן, אם מדובר על זמר מוכר ובעל מוניטין רב, אנחנו מציעים לכם לנסות לדבר עם האמרגן שלו כמה שיותר זמן לפני האירוע, כי חבל לקחת סיכונים מיותרים. אתם לא רוצים, אחרי שחשבתם על הרעיון המופלא הזה, להגיע למצב שאותו זמר כבר תפוס בערב בת המצווה ולכן כדאי לטפל בדברים כמה שיותר זמן מראש.

רעיונות לבת מצווה הוסיפו כמה מסיבות לבת המצווה

רעיונות לבת מצווה יכולים לכלול גם את האפשרות של הוספת כמה מסיבות שונות לחגיגה. כלומר, אומנם זה נכון שכדאי יהיה לעשות אירוע אחד מרכזי וחשוב, אך לא תמיד זה מספיק. לכן כדאי יהיה לחשוב גם על אירוע קטן יותר שאליו תוזמנה, נניח, רק החברות הכי טובות של הבת שלכם. לאירוע כזה תוכלו להזמין את הילדות לצימר עם בריכה ולהוסיף לכל החגיגה גם אשת מקצוע שתלמד אותן להתאפר או לעשות תסרוקות מיוחדות. עם רעיון כזה למעשה תהפכו את בת המצווה של הבת שלכם לחגיגה מתמשכת של חודש שלם ואין ספק שהיא תודה לכם על כך מאוד. בת מצווה, כמו גם בר מצווה, זה אירוע של פעם בחיים ולכן, אם אפשר לעשות אותו בצורה גדולה, רצינית ומשמחת ביותר, מדוע להתפשר על פחות מזה?

אל תשכחו את המתנה רעיונות לבת מצווה

הרבה הורים עסוקים כל כך בנושא של רעיונות לבת מצווה, עד כי הם שוכחים בכלל את העניין של בחירת המתנה המושלמת לילדה. אומנם זה נכון שגם בלי המתנה צפויות לכם הוצאות כלכליות לא קטנות על השכרת המקום ועל כל האטרקציות שאתם משלבים באירוע, אך אי אפשר לוותר על מתנה יפה ומיוחדת. יש הורים שיעדיפו להתייעץ עם הילדה ולראות מה באמת יכול לשמח אותה אך יש גם הורים שיעדיפו לקבל החלטה כזאת לבד. קחו בחשבון, כמובן, גם את האפשרות של נסיעה לחו”ל עם כל המשפחה, כי אין כמו טיול בת מצווה בספארי, בלונדון או בכל מיני ערים אחרות שיכולות להיות מעניינות עבור הבת שלכם. אתם תראו שאם תתכננו גם את נושא המתנה ואם תתארגנו מראש לא יחסר דבר וכל החגיגה סביב בת המצווה תהפוך למשהו שאי אפשר לשכוח.

רעיונות לבת מצווה כמה הכול יכול לעלות לכם?

כל אותם רעיונות לבת מצווה, אטרקציות והזמנת שירותים מיוחדים כמו השכרת אולם והזמנת תקליטן עולים לא מעט. למעשה יש גם הורים שנכנסו לחובות נוראיים רק כדי להצליח לממן את בת המצווה של הילדה, מה שמעורר את השאלה איך אפשר להתמודד עם ההוצאה הכלכלית הזאת. אם גם אתם מוטרדים מהעניין כדאי שתדעו שיש מה לעשות בנידון ואחד מהטיפים הכי טובים שיש זה פשוט להכין תחילה תקציב ברור לעניין. את התקציב הזה כדאי לכם לחלק לנושאים שונים כמו אטרקציות, שירותי קייטרינג ועוד, כי כך יהיה לכם פשוט יותר להתמודד עם ההוצאות הצפויות לכם. כמובן שכדאי לעשות הכול כדי לשמח את הילדה אך אין ספק שעדיף גם לשמור על גבולות הטעם הטוב ולא להיכנס לחובות גדולים מידי.

שום דבר לא נמצא!

דילוג לתוכן