מה באמת צריך לדעת על עוגת בת מצווה?

אין עוד חגיגות מיוחדות כמו יום ההולדת ה12 של הבת שלכם ואת זאת בוודאי אתם מרגישים לבד, כתוצאה מההתרגשות המשפחתית. בדרך כלל זה מגיע תחילה מהכיוון של הילדה, כי היא זאת שמדברת ללא הרף על החגיגה שלה ובכל יום משנה את דעתה. היא רוצה שתעשו לה אירוע באולם אך ביום שאחרי היא מעדיפה מועדון, היא רוצה ללבוש שמלה ומעדיפה שיהיה לה שיר כניסה לאירוע. האמת היא, שהנערות של ימינו לא מפסיקות לדבר על כל פרט בחגיגת בת המצווה ובהחלט אפשר להבין מדוע, כי מי לא היה רוצה שהאירוע שלו יהיה בלתי נשכח ומרגש? כמובן שאומנם לילדות יש דעות מאוד ברורות ורצונות משלהן, אך בסופו של דבר, אל תשכחו שהן צעירות ושאתם צריכים להיות אלה שיסגרו את כל הפרטים ביחד. מעבר לכך שצריך לבחור את המיקום הנכון ואת הבגדים הכי יפים לילדה, אין ספק שצריך לחשוב על עוד פרט חשוב וזו העוגה. עוגת בת מצווה, כמו עוגת בר מצווה, זה לא מסוג אותם הדברים שאפשר להקל בהן ראש כי בסופו של דבר זה סוג של אטרקציה שסוגרת את החגיגה כולה. לכן, ממש כפי שאתם לא מקבלים את שאר ההחלטות לגבי החגיגה ברגע האחרון אלא מתכננים הכול כמה שיותר זמן מראש, אנחנו מציעים לכם לחשוב גם על הנושא הזה כמה שיותר זמן לפני שמגיע מועד האירוע.

איך צריכה להיראות עוגת בת המצווה?

אם יש משהו חשוב מאוד שצריך לשים לב אליו כאשר מדברים על עוגת בת מצווה, זו השאלה איך היא נראית. האם אתם רוצים לשלב עוגת בת מצווה בחגיגה שנראית כמו כל עוגה רגילה? או שאולי אתם מעדיפים שהעוגה תיראה הרבה יותר מכובדת ויפה? האם אתם רוצים עוגת בת מצווה שיש בה קומה אחת?או שאולי אתם רוצים עוגת בת מצווה עם לא פחות משלוש קומות שונות? יש משהו בכך שהעוגה צריכה להיות כמה שיותר מרשימה, כי אחרת למה שהאורחים יעצרו את מה שהם עושים כדי לתת תשומת לב לאלמנט הזה? אומנם זה נכון שגם שאר האלמנטים צריכים להיות יפים וטעימים באירוע, אך העוגה היא העניין המסכם ולכן היא צריכה להיות יפה, טעימה ובלתי נשכחת. אל תשכחו שהבת שלכם, למרות שהיא מנסה להציג את עצמה כנערה בוגרת, בסך הכול חוגגת יום הולדת 12 ולכן יש משמעות מבחינתה לגודל. כלומר, הרבה נערות בטוחות שככל שעוגת בת המצווה שלהן גדולה יותר כך היא יותר מרגישה וכך יותר אנשים לא יפסיקו לדבר עליה. לכן כדאי יהיה לקחת זאת בחשבון ולראות כמה באמת העוגה הזאת צריכה להיות גדולה.

הטעם הוא שקובע

למרות העיצוב של עוגת בת מצווה, שיש לו חשיבות אדירה, אסור לשכוח שבסופו של דבר אנחנו חייבים גם להתייחס לטעם. זה נכון שהעוגה צריכה להיראות יפה ומעוצבת אך היא צריכה להיות, לפני הכול, כמה שיותר טעימה. יש אפשרות לבחור את עוגת בת המצווה של הבת שלכם, כמו את עוגת בר המצווה, בטעמים שונים. לדוגמא, האם אתם רוצים שמבפנים זו תהיה עוגת שוקולד אך מבחוץ אתם רוצים שהיא תהיה מצופה בקרם? והאם אתם רוצים שיהיו בה כמה סוגים שונים של שוקולדים וסוכריות? הטעם הסופי של חתיכת העוגה שכל אחד מהאורחים יקבל צריך להיות כמה שיותר טעים ולכן אנחנו מציעים לכם לחשוב על האפשרויות השונות עוד היום. כמו כן, אפילו אם מעולם לא ראיתם ולא טעמם עוגת בת מצווה מודרנית, יפה וטעימה, הרי שתמיד תוכלו להתייעץ עם המומחים בתחום ולראות על איזה סוג של עוגות הם ממליצים.

באיזה חומרי גלם כדאי להשתמש?

בבואנו לדבר על עוגת לבת מצווה או על עוגה לבר מצווה, אין ספק שיש מקום לבדוק את חומרי הגלם שבהם נעשה שימוש. האם מדובר על עוגה שכוללת שוקולדים איכותיים או שאולי המטרה היא לחסוך כמה שיותר ולכן הבחירה תהיה בשוקולד הכי פחות איכותי? והאם הרעיון כאן הוא רק ליצור את העוגה הכי יפה או שחשוב לכם שהיא גם תהיה איכותית, טעימה וכזאת שתהמם את האורחים? האם אתם רוצים שיהיו בעוגה גם, לדוגמא, שברים שונים של עוגיות? ואם כן, האם זה משנה לכם באיזה עוגיות ייעשה שימוש? אם יש משהו אחד בטוח שנוכל לשים לב אליו בכל מה שקשור לעוגות, בין אם זו עוגת בת מצווה ובין אם זו עוגת בר מצווה, זו שאלת חומרי הגלם. חומרי הגלם שבהם נעשה שימוש תמיד ישפיעו על הטעם הסופי ולכן לא כדאי להתפשר בנושא הזה. זכרו שאם אתם כבר עושים משהו עדיף לעשות אותו ברצינות ובצורה כמה שיותר מושקעת ולכן עדיף לבחור את חומרי הגלם הכי טובים שיש.

האם כדאי לכם לעשות את עוגת בת המצווה לבד?

השאלה הבאה שאתם בוודאי מתלבטים לגביה היא האם כדאי לכם לעשות לבד את עוגת בת המצווה של הבת שלכם לבד או לא. כמובן שכל מי שאוהב לאפות, מי שיש לו ניסיון בתחום הזה ומי שאוהב אתגרים, יחשוב תחילה על האפשרות של אפייה עצמאית. עם זאת, אסור לשכוח שאפילו אם אתם אוהבים את התחום הזה, הרי שבסופו של דבר אין כאן מקום לטעויות. כלומר, אם לקחתם על עצמכם את המשימה של הכנת עוגת בת מצווה והבטחתם לילדה שלכם להכין לה את העוגה לאירוע, התוצאה הסופית חייבת להיות מושלמת. יתרה מכך, זה אומר שאתם חייבים להצליח במשימה הזאת גם כי אם במקרה לא תצליחו, לאיפה תוכלו לפנות ברגע האחרון? למרות כל הלחץ אתם יכולים להיות בטוחים שאם באמת תצליחו להתמודד עם האתגר הזה, אין ספק שהתוצאה הסופית תהיה לא רק טעימה ומרשימה אלא גם כל האורחים שלכם באירוע לא יפסיקו להחמיא לכם. לכן ברור מדוע יש אנשים שהאפשרות הזאת מושכת אותם ובהחלט כדאי גם לכם לקחת זאת בחשבון.

האם בצק סוכר זו יכולה להיות אפשרות טובה?

בשנים האחרונות אנחנו שומעים על הרבה מאוד אנשים שבוחרים לעשות עוגות לאירועים, בין אם מדובר על עוגות לאירועים כמו ימי הולדת של ילדים ובין אם מדובר על עוגת בת צווה, כאשר בסיס העוגה הוא בצק סוכר. לכן ברור מדוע גם אתם חושבים על האפשרות הזאת, בין אם אתם חושבים לעשות לבד את העוגה ובין אם אתם מעדיפים לתת את המשימה הזאת למישהו אחר. כדאי לקחת בחשבון שאכן בצק סוכר לא במקרה הפך ללהט גדול, שכן עם הבצק הזה אפשר לעשות כל צורה שרוצים! יתרה מכך, אפשר גם לצבוע אותו בכל צבע שתרצו וזה אומר שבסופו של דבר, התוצאה תהיה עוגת בת מצווה שאי אפשר להתעלם ממנה. לכן בהחלט כדאי גם לכם לחשוב על האפשרות הזאת ולראות האם היא מתאימה לכם או לא, כי זה לא במקרה שבצק סוכר זוכה לכל ההצלחה הזאת בשנים האחרונות.

האם העוגה צריכה להיות בצורה מסוימת?

עוד דבר שכדאי לדעת על עוגת בת מצווה או על עוגת בר מצווה, זה שניתן לעשות את העוגות הללו גם בצורות מסוימות. לדוגמא, אם מדובר על עוגת בת מצווה ואם הבת שלכם היא אלפות הארץ בטניס, מדוע שלא תזמינו לה עוגת בצורת מחבט גדול ויפה? או אולי עוגה בצור מגרש טניס? יש היום אפשרות ליצור עוגות בכל צורה שאתם יכולים לחשוב עליה וכדאי לקחת זאת בחשבון. יתרה מכך, אם אתם יכולים, בעזרת העוגה, להתייחס לתחביב או לכישרון מסוים של הילדה, כדאי יהיה לעשות זאת כי זו יכולה להיות מחווה מקסימה. זה לא משנה אם מדובר על זמר שהילדה אוהב או אולי על הפרח הכי יפה בעיניה, כי עוגת בת המצווה שלה יכולה להתאים לאותו אלמנט שיכול לשמח אותה ולדבר אליה באופן אישי.

מהם היתרונות של הזמנת עוגת בת מצווה בקונדיטוריה מקצועית?

בבואנו לראות מה רוב האנשים בוחרים לעשות ואיך הם מתכוונים להתמודד עם המשימה של עוגת בת מצווה או עוגת בר מצווה, ניתן לראות שבסופו של דבר רוב האנשים יפנו לקונדיטוריה מובילה. יש לכך לא מעט יתרונות, שכן כפי שהזכרנו לעיל, הורים שמפיקים בת מצווה גם ככה מתמודדים עם הרבה מאוד משימות. לכן אין שום הצדקה לקחת על עצמכם גם את המשימה המורכבת של הכנת העוגה עצמה שכן מספיק שתצטרכו לקבל החלטות לוגיסטיות וגם לתאם בין כל הגומרים. בנוסף לכך, ממש כפי שבכל תחום אחר אנחנו רואים שיש משמעות למקצועיות, כך גם בתחום של אפיית עוגות יש עדיפות לאנשי המקצוע המנוסים. במילים אחרות: כנראה שאפילו אם אתם אנשים מאוד מוכשרים יהיה לכם קשה להגיע לרמת המקצועיות של קונדיטורים מובילים ולכן, אם חשוב לכם שעוגת בת המצווה תהיה יפה וטעימה, אין ספק שעדיף להזמין אותה מהטובים ביותר בתחום. אם תפנו אל קונדיטוריה מקצועית לא תשמעו, לגבי עוגה מסוימת שהבת שלכם חשבה עליה, את התשובה “זה מסובך מידי” או “אי אפשר”. לכן, אם חשוב לכם, בין היתר, שהבת שלכם תצא מרוצה, כדאי יהיה להזמין עוגת בת מצווה מקונדיטוריה מובילה.

איך בוחרים את הקונדיטוריה הכי טובה להזמנת עוגת בת מצווה?

יש לכם התלבטות אל מי לפנות? בעיר שלכם פועלות לא מעט קונדיטוריות ואתם לא בטוחים ממי כדאי יהיה להזמין שירות? אם כך, אתם לא לבד. עוגת בת המצווה זה מסוג אותם הדברים שלא כדאי לקחת לגביהם סיכונים מיותרים ולכן כדאי שתבדקו כמה שיותר פרטים לגבי הקונדיטוריה שממנה אתם חושבים להזמין שירות. האם היא וותיקה? איפה היא נמצאת? האם אנשים אחרים שהזמינו ממנה עוגות בעבר לאירועים מיוחדים יכולים להמליץ עליה בחום? בנוסף לכך, כדאי לכם לראות קטלוג עם עוגות מיוחדות שנעשו באותה קונדיטוריה שמוצאת חן בעיניכם כי בצורה כזאת תוכלו להבין טוב יותר במה דברים אמורים. כך תוכלו להתרשם מהיכולות של הקונדיטורים שעובדים במקום וכך יהיה לכם קל יותר לקבל את ההחלטה הסופית. בנוסף לכל אלה, כמובן שבסופו של דבר צריך גם להתייחס לשאלת המחיר, כי מי אמר שאתם צריכים להסכים לשלם על עוגת בת המצווה של הבת שלכם מחיר מופקע? זה לא משנה בכלל אם מדובר על עוגת בר מצווה בצורת מגרש כדורגל או שמדובר על עוגת בת מצווה בכל צורה אחרת. מה שבטוח זה שהמחיר הכי גבוה לא תמיד מעיד על טעם יותר טוב או על תוצאה יותר מוצלחת מבחינת העיצוב וכדאי שתזכרו את זה.

שום דבר לא נמצא!