החשיבות של בחירת מסעדות לאירועים

הורים רבים יודעים לומר שהם חיכו שנים בהתרגשות לרגע שבו הבן שלהם יגיע בשמחה לגיל 13. ביהדות הגיל הזה חשוב מאוד ולכן זה טבעי שכולנו, ההורים, נרצה לחגוג לילדים שלנו בצורה יפה. בגיל 13 לא רק עולים לתורה אלא גם עושים אירוע יפה ומזמינים אליו את כל החברים, החברות ובני המשפחה, מה שמסביר מדוע אוחזת בכם היום התרגשות רבה. זה לא משנה אם תכננתם לעשות בר מצווה מאוד גדולה ולהזמין את כל האנשים שעובדים איתכם ואת כל האנשים שהכרתם בכל מסגרת אחרת או שאולי אתם חולמים על אירוע קטן. מה שבטוח זה שלא כדאי להשאיר את הארגון של האירוע שלכם לרגע האחרון. יש הרבה מאוד משימות שאיתן אתם צריכים להתמודד, כמו לדוגמא, השאלה מה הילד ילבש, מה אתם תלבשו ואיפה בכלל תעשו את החגיגה. חשוב מאוד לבחור אולם אירועים שיהיה גם יפה וגם מעוצב אך חשוב לשים לב גם לגודל שלו. מצד אחד כמובן שצריך להימנע מצפיפות אך מצד שני, לא כדאי לבחור אולם גדול מידי כך שתיווצר תחושה שאין מספיק אנשים באירוע. בנוסף לכל אלה, כמובן שאתם צריכים גם לחשוב על האוכל, כי איך אפשר לעשות אירועים בלי אוכל טוב? זה שיש הרבה מאוד מסעדות לאירועים שמהן תוכלו להזמין שירותי קייטרינג זה נכון, אך האם בכל מקום תקבלו את הטוב ביותר? והאם כל אותם מסעדות לאירועים קטנים ובינוניים באמת מעוצבות, יפות וכדאי להגיע אליהן? עוד לפני שאתם חושבים האם אתם מעדיפים אירוע במסעדה או באולם, כדאי יהיה לבדוק את האוכל עצמו כי האוכל הוא תמיד המרכז.

ארוחת טעימות מהחלומות

בין אם אתם מחפשים היום מסעדות לבר מצווה ובין אם אתם בעיצומו של מסע חיפושים אחר מסעדה שתתאים לבת המצווה של הילדה, האוכל דורשת תשומת לב. יש אומנם הרבה מסעדות לאירועים שיכולות לבוא בחשבון, אך לא תוכלו לבחור אף אחת מהן רק לפי העיצוב או המיקום. אומנם שני הנתונים הללו חשובים מאוד, אך חשוב לא פחות לבחור מסעדה שהאוכל בה באמת טעים, אז למה אתם מחכים? מסעדות לאירועים שבאמת עושות עבודה רצינית ומכבדות את עצמן ואת הלקוחות שלהן, מזמינות כל לקוח פוטנציאלי לארוחת טעימות חלומית. לכן, אם חשבתם לרגע לוותר על הארוחה הזאת ולהזמין ככה סתם קייטרינג ממסעדה כזו או אחרת, אנחנו מציעים לכם לעצור לרגע ולבחון את הדברים לעומק. ראשית, ארוחת טעימות זו ארוחה מהנה שאתם כמובן לא משלמים עליה דבר וטועמים בה את כל המנות. שנית, האם זה באמת נראה לכם רציני להזמין אוכל לאירוע בלי שאתם בעצמכם טעמתם אותו? אוכל הוא מרכז העניינים ובדרך כלל זה מה שמבדיל בין אירועים בינוניים ובין אירועים שאח”כ האורחים לא מפסיקים לדבר עליהם. לכן חשוב לבדוק כל מנה שאתם מתכוונים לשלב בתפריט כי המטרה היא כמובן שהאורחים שלכם ייהנו כבר מהרגע הראשון.

גיוון הוא שם המשחק

עוד דבר שצריך לשים לב אליו כאשר רוצים לבחור בין מספר מסעדות לאירועים, זו שאלת הגיוון בתפריט. אתם יכולים להיות בטוחים שאפילו אם אתם בעצמכם לא שומרים על כשרות ואוכלים כל דבר באשר הוא, הרי שלא כל האורחים שלכם חולקים את אותו הדבר. אומנם זה נכון שסביר להניח שיש לכם משהו במשותף עם האנשים שאתם מזמינים לאירוע, כמו ראייה דומה של העולם וכדומה, אך בסופו של דבר כל אחד מאיתנו הוא עולם ומלואו. לכן זה טבעי שבין האורחים שלכם יהיו אנשים שאוכלים כשר, אנשים שמקפידים על אוכל כמה שיותר בריא ופחות שמן, אנשים שאוכלים רק אוכל צמחוני ואנשים טבעונים. משמעות הדברים היא שבבואכם לבחור בין הרבה מסעדות לאירועים, בין ספק שצריך גם להתייחס לגיוון של התפריט. יתרה מכך, בדקו האם אתם יכולים להכניס שינויים כלשהם לתפריט במידת הצורך, כי למה שתסכימו רק למה שהמסעדה עצמה מציעה? חשוב שתבינו: הרעיון הוא ליצור את האירוע החלומי שלכם, וזה נכון בין אם הוא יתקיים בסופו של דבר במסעדה, באולם אירועים לבר מצווה או בכל מקום אחר. לכן כדאי לשים לב לכל הפרטים הגדולים והקטנים כי זה מה שישנה בסופו של דבר את החוויה בפועל.

העיצוב של המסעדה

עכשיו, אחרי שדיברנו על טריות האוכל ועל הגיוון שלו, אנחנו חייבים גם לבדוק את נושא עיצוב המסעדה. במידה ואתם פונים אל מספר מסעדות לאירועים וחושבים לא רק להשתמש בשירותי הקייטרינג שלהן אלא ממה לעשות באחת מהן את האירוע, אין ספק שיש מקום לבדוק את עיצוב המסעדה. נסו לשים את עצמכם בנעלי האורחים שלכם, וכך תגלו שהאווירה שיש במקום מושפעת מהעיצוב שלו ואין ספק שכל אורח שנכנס מצפה לראות מקום יפה, מטופח וכמה שיותר מושקע. לכן, אפילו אם אין לכם הרבה זמן לארגן את האירוע ואפילו אם אתם מאוד עמוסים באינספור משימות, כדי לבחור בין מסעדות לאירועים בהחלט כדאי יהיה לצאת מהבית. כלומר, זה שהיום לכל מסעדה יש אתר אינטרנט עם כל המידע שצריך זה טוב ויפה, אך האם באמת תבחרו את המסעדה לאירוע הקרוב רק בהתאם לתמונות שתוכלו לראות באינטרנט? זה מאוד לא מומלץ כי בסופו של דבר המקום נראה תמיד אחרת במציאות. לכן שווה לכם להשקיע ואחרי שאתם עושים סינון בין כמה מסעדות לאירועים שיכולות לבוא בחשבון, כדאי יהיה להגיע ולראות אותן במציאות. כך תוכלו להתרשם מהן הרבה יותר בקלות ואין ספק שבצורה כזאת הבחירה תהיה פשוטה יותר.

השירות שמחכה לכם במקום

בבואנו לראות איך יכול להיות שיש מסעדות לאירועים שהן הרבה יותר מצליחות מאחרות ובדרך כלל מלאות, אנחנו רואים שלא תמיד רק האוכל הוא המרכז ולא תמיד הוא השיקול היחיד. כלומר, זה נכון שבסופו של דבר האורחים יאכלו במסעדה שבה בחרתם, אך מעבר לכל אלה, יש משמעות גם לשירות. מצד אחד אתם, מארגני האירוע, צריכים לקבל יחס נעים ביותר מבעל המסעדה, אפילו רק בגלל המחיר הגבוה שבוודאי תשלמו לו, ומצד שני, האורחים עצמם צריכים לקבל יחס מקצועי ונעים. בדרך כלל מסעדות לאירועים כוללות גם מלצרים שמגישים את האוכל לכל האורחים ולכן יש משמעות אדירה לשאלה איך הם לבושים, איך הם מתנהגים והאם הם יודעים להעניק שירות או לא. אתם לא באמת יכולים לקחת סיכון שהאירוע הקרוב שלכם לא יצליח כי המלצרים לא נחמדים והאווירה שהם מייצרים לא נעימה. לכן כדאי להיפגש עם בעל המסעדה, לדבר איתו ולראות האם באמת מדובר על איש מקצוע שאתם מתרשמים ממנו לטובה.

אל תבחרו מסעדה לאירוע לפני שאתם קוראים חוות דעת

הדבר הבא שאנחנו רוצים להסב את תשומת ליבכם אליו, זו השאלה מה חושבים אחרים על אותה מסעדה שבה חשבתם לבחור. האם מדובר על מסעדה שכל חוות הדעת לגבי חיוביות? ויתרה מכך, מי בכלל כתב את חוות הדעת הללו? בדרך כלל, בעידן המודרני שלנו, אנחנו יכולים לקרוא חוות דעת על כל נושא שבעולם. לכן, ממש כפי שאתם נוהגים בוודאי לעשות לפני שאתם מזמינים חדרים בבתי מלון שונים ואתם בוודאי קוראים מספר חוות דעת, כך כדאי לעשות גם לגבי מסעדות לאירועים. אם אנשים שכבר עשו אירוע במסעדה מסוימת לא ממליצים עליה, אז מה שתיקחו את הסיכון המיותר הזה? לעומת זאת, אם על מסעדה אחרת אתם קוראים רק מחמאות ודברים טובים, בהחלט יכול להיות שגם אתם תצאו מרוצים. אם אתם תוהים איזה פרמטרים כוללים חוות הדעת ואיזו התייחסות יש בהן, אתם תראו שלמעשה חוות הדעת כוללות את כל מה שחשוב. לדוגמא, האם רמת הניקיון במסעדה מניחה את הדעת? האם המלצרים אדיבים? האם התחושה הכללית היא שמקבלים תמורה מלאה למחיר? כל הפרטים האלה עולים תמיד בחוות הדעת ונכסים לציון הכולל שמקבלת המסעדה מהגולשים השונים.

האם יש רחבת ריקודים ומתקנים אחרים שיכולים לשדרג את האירוע?

בדרך כלל כאשר מחפשים מסעדות לאירועים צריך לשים לב, בין היתר, למבנה עצמו של המסעדה. לדוגמא, אם אתם עושים בר מצווה לילד בוודאי תרצו שהוא יישא דברים ואולי הוא אפילו ירצה לעשות איזו כניסה מיוחדת לחגיגה. יש אירועים שבהם ישנה חשיבות מאוד גדולה לטקס עצמו, כמו חתונות עם חופה ויש אירועים שבהם נרצה שכל האורחים יקומו וירקדו. לכן הדבר הבא שאתם צריכים לברר כשאתם חושבים לשכור מסעדה אחת מבין הרבה מסעדות לאירועים, זו השאלה האם יש גם רחבת ריקודים, במה קטנה או שטח חיצוני כלשהו. כאשר יש שטח חיצוני, כמו גן, גינה או מרפסת קטנה, האורחים יכולים גם לשבת שם ולנשום אוויר לרווחה. יתרה מכך, אם חלק מהאורחים שלכם מעשנים, ועלול להיות שזה אכן כך, הם יוכלו להרגיש מאוד בנוח אם תהיה מרפסת עישון או גינה שאליה ניתן לצאת, לעשן ולא להפריע לאיש. לכן חשוב לרדת לכל הפרטים האלה כי המטרה היא, כפי שציינו לעיל, לשכור מקום שיחמיא לאירוע שלכם ושייקח אותו כמה צעדים קדימה.

מספר חדרי השירותים

אולי לא נעים לדבר על כך, כי כאשר חשובים על מסעדות לאירועים חושבים בעיקר על אלגנטיות ועל אוכל טעים, אך יחד עם זאת, חשוב שגם יהיו במקום מספיק חדרי שירותים. אתם לא באמת מצפים מהאורחים שלכם, שהגיעו לחגוג ביחד איתכם במקום שבו בחרתם, שהם יתחילו לעמוד בתור בדרך לשירותים. לכן חשוב להתייחס גם לפרט הזה וכדאי גם לבדוק האם השירות כולל את ניקיון השירותים כל הזמן גם תוך כדי האירוע. אירועים זה עניין רציני ביותר ולכן, רק אם תשימו לב לכל הפרטים האלה כאשר אתם מחפשים מסעדות לאירועים, תוכלו להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה נפלאה כמו שתמיד דמיינתם.

המחיר הסופי

אי אפשר לדבר על השכרת מסעדות לאירועים קטנים וגדולים ולא לדבר על המחיר, כי כולנו יודעים שבסופו של דבר זה אחד מהנתונים הכי חשובים שיש. אולי הייתם שמחים עמוק בלב להזמין את כל האורחים שלכם למסעדה עם שלושה כוכבי מישלן, אך עבור רוב האנשים הפתרון יצטרך להיות צנוע יותר. לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק כמה עולה לשכור את המסעדה שמוצאת חן בעיניכם ובעיקר, על מה בדיוק אתם משלמים? האם המחיר כולל את הכול או שאולי צפויות לכם הפתעות  לא נעימות בסוף החגיגה? כבר היו דברים מעולם ולכן יש חשיבות אדירה לשאלה על מה אתם משלמים וכמה. בדקו את כל הנתונים הללו ותראו שיהיה לכם פשוט יותר לבחור את המסעדה המושלמת לחגיגה שלכם.

שום דבר לא נמצא!