מה באמת צריך לדעת על גני אירועים נבחרים?

הינה זה קורה וממש עוד מעט הבן שלכם יגיע לגיל 13? זה הרי גיל מאוד מיוחד ביהדות ולכן ברור מדוע גם אתם, כמו כל ההורים שכבר היו בסיטואציה הזאת, חושבים איך לחגוג לילד. מעבר לכך שכדאי לדבר איתו ולבדוק איזה סוג של טיול בר מצווה הוא רוצה, או שאולי יש מתנה אחרת שיכולה לרגש אותו, כדאי יהיה לחשוב גם על המסיבה עצמה. רוב הילדים שמגיעים לגיל הזה בישראל רוצים לעלות לתורה בבית הכנסת, בלי קשר לשאלה האם הם מגיעים ממשפחה דתית או לא. בנוסף, בשנים האחרונות ניתן לראות שיש הרבה נערים שרוצים לחגוג לא רק עם המשפחה אלא גם עם החברים, וכאן עולה שאלה מאוד חשובה: האם אתם רוצים לעשות אירוע אחד משותף למשפחה ולחברים של הבן שלכם או שאתם מעדיפים לעשות שני אירועים נפרדים? לא תמיד קל לענות על השאלה הזאת וכדאי לזכור שיש גם אפשרות לראות מספר גני אירועים שיהיו מספיק גדולים ורחבי ידיים, כך שניתן יהיה להזמין אליהם גם את המשפחה וגם כמה חברים. האמת היא שזה לא משנה אם אתם מחפשים גני אירועים בדרום, גני אירועים בצפון או גני אירועים שנמצאים בכל פינה אחרת בארץ. מה שבטוח זה שהמבחר כל כך גדול, עד כי אנחנו מאוד לא ממליצים לכם להשאיר את ההתעסקות עם הנושא הזה לרגע האחרון. כלומר, אם אתם יכולים להתחיל לראות כבר עכשיו מספר אפשרויות של גני אירועים ולבחור ביניהם בנחת, למה שתעשו הכול בלחץ ממש לפני האירוע עצמו?

גודל גן האירועים

אין ספק שכאשר יש כל כך הרבה אפשרויות, אנחנו צריכים טקטיקה שתעזור לנו לסנן בין האופציות הללו. משמעו הדברים היא שאנחנו מציעים לכם תחילה לשבת בנחת ולהכין את רשימת המוזמנים, בין אם מדובר על המשפחה, על הקולגות מהעבודה או על החברים. העניין הוא שאם תהיה לכם רשימת מוזמנים ביד, יהיה לכם הרבה יותר פשוט להבין איזה סוג של גני אירועים יוכלו לבוא בחשבון מבחינתכם ולכן כדאי לתת על כך את הדעת. גן האירועים שבו אתם בוחרים צריך להיות, לפני הכול, לא גדול מידי ולא קטן מידי אלא מתאים בדיוק למספר המוזמנים שלכם. העניין הוא שאם תבחרו גן אירועים קצת קטן, התחושה שעלולה ללוות את האירוע כולו היא צפיפות ואין ספק שאתם לא מעוניינים בכך. מצד שני, אם תבחרו גן אירועים מאוד גדול, עלולה להיווצר תחושה שאין מספיק אורחים וזו גם לא תחושה נעימה. לכן חשוב להבין שיש משמעות לכך שבעל המקום אומר לכם שגן האירועים מתאים למאה, למאתיים או לשלוש מאות איש וכדאי להתייחס לנתון הזה ברצינות.

איך בנוי ומסודר המקום?

יש אנשים שעושים את בר המצווה של הילד בעונות מעבר, בין אם זה בגלל שזה התאריך הכי קרוב ליום ההולדת ובין אם זה בגלל כל סיבה אחרת. מצד אחד גם הסתיו וגם האביב אלה עונות מקסימות לחגיגות, אך מצד שני, יש בעייתיות בבחירה כזאת מבחינת מזג האוויר. האם אתם באמת יכולים להיות בטוחים שאם תעשו את בר המצווה בגן אירועים כמה שבועות אחרי פסח לא ירד לכם גשם? והאם אתם סבורים ובטוחים שגם באוקטובר יכול להיות נעים בחוץ? באופן כללי זה בהחלט נכון לומר שבישראל רוב הימים מאוד נעימים ולכן גני אירועים במדינה שלנו מצליחים כל כך, אך מצד שני, אי אפשר להסתמך רק על האופציה הזאת. לכן כדאי לשים לב לכך שיש גם גני אירועים במרכז ובאזורים שונים בארץ שבהם חלק מהמבנה הוא סגור. האפשרות הזאת למעשה נותנת לכם פתרון גם אם, חלילה, מזג האוויר לא יהיה מספיק טוב ביום שבו אתם עושים את החגיגה, אז למה לא לבדוק את הנקודה הזאת מראש לעומק? הדבר האחרון שאתם צריכים בבר המצווה של הבן שלכם זה לקחת סיכונים מיותרים ולכן חשוב לבדוק איך בנוי גן האירועים והאם הוא מוכן ומוגן גם בימים שבהם מזג האוויר אינו מושלם.

נוחות מבחינת האורחים

הדבר הבא שעומד על הפרק הוא האם מדובר על גן אירועים שחשבו בו על הכול, אפילו אם זה כולל את מספר חדרי השירותים. כבר היו דברים מעולם וכולנו כבר היינו באירועים שבהם הכול נראה מכובד ויפה מבחוץ, אך בסופו של דבר, באזור של השירותים היה צורך לעמוד ולהמתין כמה דקות טובות. האם אתם באמת רוצים שזה יקרה גם באירוע של הבן שלכם? אין דבר מביך ופחות נעים מזה. לכן, רגע לפני שאתם בוחרים בין כל כך הרבה גני אירועים פוטנציאליים, אנחנו מאוד ממליצים לכם לבדוק גם את הנושא הזה. שימו לב לא רק לשירותים של הנשים אלא גם לשירותים של הגברים כי לכל האורחים צריך להיות נוח בצורה שווה. אם כבר מדברים וחושבים על הנוחות של האורחים, אן ספק שעוד דבר שחשוב להתייחס אליו זו השאלה של גישה לנכים. זה נכון שבאופן כללי בישראל המועדות לנושא הזה הולכת וגדלה, אך אם לומר את האמת, אנחנו רחוקים עדיין מלהיות כמו באירופה. לכן, כאשר אתם רואים מספר גני אירועים, אין ספק שכדאי יהיה להתייחס גם לנקודה הזאת ובמיוחד אם חלק מהאורחים שלכם מבוגרים, קשה להם ללכת או שהם סובלים מנכות של ממש. אתם תראו שאומנם לשים לב לכל הפרטים הללו זה אומר לעבוד בסבלנות ולהקדיש תשומת לב, אך זה מה שישפיע בסופו של דבר על הצלחת החגיגה כולה ולכן זה משתלם וכדאי.

האם גן האירועים מעוצב בצורה מיוחדת ויפה?

כעת נחזור לשאלה איך נראה גן האירועים, שכן בסופו של דבר חלק מהרעיון זה לבחור מקום יפה, מעוצב וכזה שירשים את האורחים שלכם. זה לא משנה אם האירוע הקרוב הוא בר מצווה, בת מצווה או אולי בכלל חתונה, כי בכל מקרה אתם תראו גני אירועים שמעוצבים בסגנונות שונים. לא אחת נוכל לקרוא באתר האינטרנט של גן אירועים מסוים שהוא הושפע מסגנון כזה או אחר באירופה, אך האמת היא, שלא תמיד נצליח לשים לב לכך כאשר נראה את גן האירועים במציאות. לכן, כאשר אתם מגיעים לכל אותם גני אירועים שמצאו חן בעיניכם באינטרנט, כדאי יהיה להשקיע, להסתובב ולנסות להבין את הרעיון ואת הקונספט של המקום. שימו לב, בין היתר, לכמה אלמנטים מיוחדים, כמו לדוגמא: האם נשקף מגן האירועים נוף מיוחד של ים? או אולי כל נוף אחר שיכול להוסיף לחגיגה? ובנוסף לכך, האם יש אלמנטים מיוחדים כמו בריכת שחייה באמצע גן האירועים שאפשר יהיה להשתמש בה בסוף האירוע ולקפוץ אליה? האם מדובר על אחד מאותם גני אירועים שיש בהם גם ספות נוחות לשבת עליהן ולא מעט מקום לרקוד? חשוב שתשימו לב לכל הפרטים האלה כי אם אתם כבר משקיעים ועושים אירוע, אין ספק שעדיף יהיה לבחור מקום מעוצב ויפה במיוחד.

האם באמת חובה להגיע ולראות את גן האירועים במציאות?

התשובה היא חד משמעית כן. עם זאת, זה גם נכון לומר שממש כפי שאפשר לקנות טיסות מוזלות לחו”ל דרך האינטרנט, כך ניתן גם לבחור בין הרבה גני אירועים בצורה מקוונת. אתם נכנסים לאתרים של אותם גני אירועים שיכולים להיות רלוונטיים מבחינת המיקום והגודל ובודקים איך הם נראים. האם התמונות יפות? האם אתם מתרשמים שבעל המקום השקיע? יחד עם זאת, חשוב לזכור שלא תמיד המציאות נראית בדיוק כפי שהיא נראית במחשב. יש היום צלמים מאוד מקצועיים שיודעים לצלם בצורה נפלאה ולהחמיא אפילו לגן אירועים פשוט מאוד. משמעות הדברים היא שאתם עלולים לשכור מקום אונליין אך ברגע האמת אתם תגיעו, תראו את הגן ותבינו שעשיתם טעות. כיוון שאירועים הם עניין של פעם בחיים, ולא משנה על איזו חגיגה מדובר, יש מקום להשקיע קצת יותר מהזמן הפנוי שלכם כדי לבחור את המקום האידיאלי מבחינתכם. לכן, אם ראיתם אונליין מספר גני אירועים שעשו עליכם רושם טוב, אנחנו כן ממליצים לכם לצאת מהבית, להגיע למקום עצמו ולהתרשם ממנו. בסופו של דבר, למרות כל המודרניות שמלווה את העידן שבו אנחנו חיים, אין כמו מראה עיניים ויש לזכור זאת.

האדיבות בשירות שאתם עומדים לקבל

אין הורים שלא מתרגשים לחגוג לבן שלהם בר מצווה או לבת בת מצווה ולכן זה טבעי שמעבר לכך שתרצו לבחור את גן האירועים הכי יפה ומתאים שיש, בוודאי גם תרצו לקבל יחס נעים מבעלי המקום. אתם הלקוחות, אתם מגיעים עם הרצון הכי טוב שאפשר ולפעמים גם עם כל החסכונות שלכם. לכן זה אך טבעי שתרצו שבעל המקום יהיה ג’נטלמן ויידע איך להציג בפניכם את הדברים, ויתרה מכך, אתם בוודאי גם מצפים, ובצדק, שתהיה לו סבלנות לכל שאלה שלכם. לכן עוד נתון שיכול לעזור לכם לבחור בין הרבה גני אירועים זו השאלה מה כולם חושבים עליהם ועל השירות בהם. כלומר, אם הורים אחרים כבר שכרו גן אירועים מסוים, יצאו מאוכזבים מהיחס וגם טרחו לספר על כך בפורטלים המתאימים באינטרנט, למה שתיפנו גם אתם לאותו גן אירועים? השירות הוא חלק מכל החוויה שעליה אתם משלמים ולכן אתם בהחלט צודקים אם אין כאן מקום לפשרות בנושא הזה מבחינתכם. שימו לב שכדאי מאוד גם להיפגש אישית לפחות פעם אחת עם בעל גן האירועים כי זה ייתן לכם תמונה לגבי האופן שבו הוא מנהל את העסק שלו ולגבי האופן שבו הוא מתנהל מול אנשים.

הצעת המחיר הכי טובה שיש

אתם באמת יכולים לחשוב על השכרת גני אירועים לחגיגות שונות ולא להתייחס למחיר? באמת הדבר היחיד שאתם רואים לנגד עיניכם זו השמחה של הבן שלכם, בלי קשר לשאלה איך ירגיש חשבון הבנק אחרי כל האירוע הזה? רוב האנשים לא יכולים להרשות לעצמם התנהלות כזאת ולכן כדאי שגם אתם תחשבו, בין היתר, על המחיר. אין ספק שאחד מהשיקולים הכי חשובים שיש אשר יכולים לעזור לכם לבחור בין מספר גני אירועים יפים ומעוצבים, זו גם שאלת המחיר. האם המחיר נראה לכם הגיוני? והאם יש דרך לשלם על אותו גן אירועים מחיר נמוך יותר? האם על ידי שינוי של יום החגיגה בשבוע תוכלו לחסוך לא מעט אחוזים? שווה להתעמק בנושא הזה וגם כדאי לנסות לקבל מחיר מיוחד ונוח יותר מבעל המקום. אל תשכחו שמבחינתו האינטרס הוא להשכיר את המקום בכל ימות השבוע ולכן בהחלט יכול להיות שהוא ילך לקראתכם ויעשה לכם הנחה מסוימת.

שום דבר לא נמצא!