מה באמת צריך לדעת על הפקת בר מצווה בכותל?

הינה זה קורה וממש עוד כמה חודשים הבן הבכור שלכם יחגוג 13? אתם חושבים על בר המצווה שהייתם רוצים לעשות לו ומתרגשים מכל הרעיונות שעולים במוחכם? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. למעשה אין הורה שיכול להישאר אדיש לכך שהילד שלו הגיע לגיל המצוות כי ביהדות בר המצווה זה אחד מהרגעים הכי משמחים וחשובים שיש. מצד שני, לפעמים זה מה שהופך את העניין לעוד יותר מורכב להתמודדות כי בגלל כל החשיבות שיש לאירוע הזה אנחנו רוצים ליצור את החגיגה המושלמת ולא לגמרי יודעים מאיפה להתחיל. זה נשמע לכם מוכר? אם כך, אנחנו מציעים לכם להתחיל לבדוק עוד היום את האפשרויות השונות שיכולות להיות רלוונטיות עבורכם ואין ספק שלעשות בר מצווה בכותל זו אופציה נפלאה. אין עוד מקומות שקדושים כל כך ליהודים כמו ישראל, ירושלים והכותל המערבי, כך שאם אפשר לחגוג שם את בר המצווה של הילד, מדוע שלא תעשו זאת? אם חשבתם לרגע שהאפשרות של הפקת בר מצווה בכותל יכולה להתאים רק למשפחות דתיות או שומרות מסורת, כדאי שתדעו שזה בכלל לא כך. בסופו של דבר, באירועים כמו בר מצווה, כולנו מתחברים יותר לשורשים שלנו וזה מסביר מדוע גם משפחות חילוניות רוצות לעשות בר מצווה לבן שלהן בכותל.

מאיפה מתחילים בר מצווה בכותל?

מעבר לכך שבוודאי תרצו לקבל מידע אודות הנושא של בר מצווה בכותל מחיר, כדאי לדעת לפני כן עוד כמה נתונים חשובים. ראשית, כאשר מדברים על בר מצווה בכותל כמובן שמדברים על הפרדה בין גברים ובין נשים ואתם יכולים להיות בטוחים שגם נשות המשפחה שלכם תעמודנה על כיסאות הפלסטיק כדי לנסות ולראות כל מה שאפשר מעברו השני של הצד. בנוסף לכך, מי שרוצה לעשות בר מצווה בכותל צריך לדעת שלא בכל ימות השבוע אפשר לעשות אירועים כאלה ולכן חשוב לפנות אל הקרן למורשת הכותל ולראות מתי זה אפשרי. כל הפרטים האלה חשובים כי הם ההתחלה של תכנון והפקת האירוע ובהתאם לכך תוכלו לקבל את שאר ההחלטות שלכם.

האם מפיקים את האירוע בר מצווה בכותל לבד?

התשובה היא חד משמעית לא, שכן היום יש מי שיעזור לכם. אומנם, מצד אחד, תוכלו לעשות את בר המצווה של הבן שלכם לבד כי אתם לא חייבים לפנות אל חברה מקצועית שתדאג עבורכם לכל הפרטים אך לא תמיד זה המצב ולא כולם יכולים לבחור בכך. יש אנשים שלא רוצים להתמודד לבד, בין היתר, עם כל הלוגיסטיקה שקשורה להפקת האירוע ולכן הם פונים אל חברות שונות שמציעות שירות בתחום הזה. כמובן שאפשר להבין מדוע, שכן אם אתם מפקידים את המשימה של הפקת בר המצווה בידי מי שעוסק בכך שנים, אתם יכולים להיות בטוחים שהוא יידע מה לקחת בחשבון. כלומר, מי שמפיק בר מצוות בכותל כבר עשרות שנים מכיר את כל ההתנהלות מול הרבנים באזור, את כל הלוגיסטיקה ואת כל מה שלא הייתם רוצים לפספס. כיוון שבר מצווה זו חגיגה של פעם בחיים, בהחלט כדאי יהיה לעשות הכול כדי שהאירוע ייצא מוצלח ולכן אפשר להבין מדוע גם אתם חושבים לפנות אל חברה שתדאג עבורכם לכל העניין.

איך לבחור חברה מקצועית שתפיק לבן שלכם בר מצווה בכותל?

כאשר מדברים על נושא כמו בר מצווה בכותל ניתן לראות שיש הרבה חברות שעוסקות בענף הזה ולכן זה טבעי שתתעורר אצלכם השאלה: לאיזו חברה כדאי לפנות? האם כל החברות שעושות בתחום הזה מעניקות את אותו השירות? האם אפשר לצפות לאותו הדבר מכל חברה שמפרסתם את עצמה בתור חברה נפלאה להפקת אירועים דומים? התשובה היא כמובן לא ואנחנו מאוד ממליצים לכם לבדוק בידי מי אתם מפקידים את המשימה החשובה הזאת. זה לא משנה אם יש לכם הרבה מאוד מוזמנים לבר המצווה או שאתם עושים אירוע יותר מצומצם, כי בכל מקרה כדאי יהיה לפנות רק אל חברת הפקות שכל מי שהזמין ממנה שירות באמת יצא מרוצה. לכן, אפילו אם זה אומר שיהיה עליכם לקרוא לא מעט מידע ולעשות מספר השוואות בין כמה חברות שמציעות שירות של הפקת בר מצווה בכותל, זה עדיין יהיה שווה את ההשקעה שלכם, אז למה אתם מחכים?

הסעה לאזור הכותל

במידה ואתם כן בוחרים להפיק את האירוע לבד, אין ספק שאתם צריכים לעבוד בצורה מסודרת כי רק כך תוכלו להבטיח שאתם לא שוכחים שום פרט. זה אומר, לפני הכול, שמאוד כדאי לארגן הסעה לכל האורחים שלכם, ובמיוחד אם הם לא מגיעים מירושלים עצמה. זה נכון שמי שאוהב אתכם, את הבן שלכם ואת המשפחה שלכם יעשה את המאמץ ויגיע לחגוג לילד בר מצווה גם אם הוא מגיע מרמת הגולן, אך מצד שני, לא כדאי לעשות הכול כדי להקל עליו? לארגן הסעה לאירוע כמו בר מצווה בכותל זה דבר בסיסי ביותר, רוב האנשים עושים זאת וגם לכם כדאי לקחת את זה בחשבון. זה לא משנה אם אתם רוצים להזמין אוטובוס אחד, מספר אוטובוסים או אולי אפילו רק מיניבוס כי בכל מקרה אתם יכולים להיות בטוחים שזה יעודד את האורחים שלכם להגיע. בנוסף לכך, חשוב מאוד לשים לב לשאלת הגישה אל הכותל. אומנם הבן שלכם צעיר, חוגג 13 והוא כנראה במיטבו, אך זה עדיין לא אומר שכל האורחים שיגיעו לחגוג איתכם יכולים גם הם לנוע בקלות. זו עוד סיבה טובה שבגללה כדאי יהיה להזמין שירותי הסעות לאירוע כמו בר מצווה בכותל כי אז תוכלו להבטיח שמורידים את האורחים שלכם כמה שיותר קרוב לכותל. יש אורחים, ובמיוחד אלה שיש להם בעיה ללכת, שיודו לכם מאוד על שירות כזה ולכן לא כדאי לוותר על כך.

מה אוכלים אחרי החגיגה בר מצווה בכותל?

בין אם אתם חושבים על בר מצווה בכותל ובין אם אתם חושבים על בר מצווה בכל מקום אחר, כמובן שגם האוכל הוא חלק מהעניין. לכן חשוב לתכנן גם את הנושא הזה כי האורחים שלכם, שבאו לחגוג איתכם בשמחתכם, ירצו גם לאכול משהו טעים. כמובן שהדבר הראשון שעובר לכולנו בראש זה שכאשר מדברים על אירוע כמו בר מצווה בכותל הכשרות באה לפני הכול, כך שאפילו אם אתם בעצמכם לא ממש מקפידים על העניין הזה, ביום בר המצווה ואחרי העלייה לתורה בהחלט חשוב לתת לכך מקום. שימו לב שאם תפנו אל חברת הפקות היא כבר תהיה זו שתדאג גם לנושא הקייטרינג אך אין ספק שתוכלו להתמודד עם העניין הזה גם לבד. יש הרבה מאוד מסעדות באזור של הכותל שבהן תוכלו לעשות סוג של משתה קטן לכבוד בר המצווה כך שהחיפוש אחר מקום מוצלח לא יהיה מורכב מידי. בנוסף לכך, כמובן שאפשר גם לקבוע עם חברת קייטרינג שתביא לאזור שעל יד הכותל מגשי אירוח שונים עם שתייה כך שתוכלו לעשות זאת בכל סגנון שתרצו. מה שבטוח זה שכדאי לבחור אוכל שיהיה כמה שיותר איכותי, בין אם אתם הולכים למסעדה ובין אם אתם רוצים משהו פשוט יותר. האורחים שלכם טרחו, הגיעו ובאו לחגוג עם הבן שלכם כך שהמינימום שאתם יכולים לעשות זה להזמין אוכל טעים ולכבד אותם.

בגדי בר המצווה

רוצים שהאירוע יהיה מושלם? חשוב לכם שהאורחים יתרגשו ושהילד ייראה כמה שיותר מכובד? אם כך, אי אפשר לדבר על הפקת בר מצווה בכותל ולא לדבר על הבגדים שכולכם תלבשו. לכן כדאי יהיה לחשוב על הדברים הללו מראש, להשאיר לכך מספיק זמן וללכת ביחד לבחור את הבגדים הכי יפים שיש. אין ספק שלעלות לתורה בכותל, ועוד לעשות זאת עם הבגדים הכי יפים שיש, זה משהו שלא תשכחו כל כך מהר כמשפחה, אז למה שלא תראו כמה אפשרויות של חליפות מכובדות עוד היום? כמובן שלהפיק בר מצווה בכותל, כמו לעשות את זה בכל מקום אחר, זה לא עניין זול, אך המטרה היא לחגוג ולא לחסוך. אתם תראו שאם לבן שלכם תהיה חליפה מכובדת ויפה הוא יתרגש מאוד ללבוש אותה ואין ספק שבסופו של דבר, כשהוא יעמוד עם ספר התורה בכותל, האנשים מסביב לא יוכלו להישאר אדישים לעניין הזה.

הזמנת צלם מקצועי לאירוע בר מצווה בכותל

חשבתם לרגע לעשות את כל ההשקעה הזאת, להפיק בר מצווה בכותל, להזמין מקום מראש ולהודיע על כך לכל האורחים שלכם ולא לצלם את האירוע? אם כך, אנחנו ממליצים לכם לחשוב שוב! אחרי כל ההשקעה שלכם, וכיוון שמדובר על חגיגה בלתי נשכחת, אין ספק שכדאי גם לעשות כל מה שאפשר כדי לזכור כל רגע מהאירוע הזה. לכן, כאשר מדברים על בר מצווה בכותל כדאי יהיה גם להזמין את שירותיו של צלם מקצועי שיוכל לתעד את כל הרגעים הכי מרגשים שיש. זה לא משנה אם אתם רוצים שהצלם יתחיל את העבודה שלו כשהילד צועד בליווי כולם בהתרגשות אל הכותל או שאתם רוצים שהוא יצלם אותו מניח תפילין, כי בכל מקרה צלם מקצועי יוכל לתת לכם שירות נהדר. בנוסף לכך, כמובן שהצלם ילווה אתכם גם להמשך החגיגות, כאשר תלכו למסעדה הקרובה ותחגגו שם בהנאה אחרי שכל המתח יתפוגג. שירות כזה יכול להפוך את בר המצווה למשהו מאוד מרגש שיש לכם ממנו לא מעט מזכרות וזה בהחלט מומלץ בחום. אומנם זה נכון שגם אתם יכולים לצלם הכול עם הטלפון הנייד שלכם, כי היום לכל אחד מאיתנו יש גם מצלמה משוכללת בטלפון הנייד, אך בסופו של דבר יש הבדל בין צילומים חובבניים ובין צילום מקצועי של צלם אירועים. למרות שזה לא שירות שעולה מעט לא כדאי לוותר על כך ועדיף שתתחילו לחפש עוד היום את הצלם הכי טוב שיש.

כמה תגבה מכם חברת הפקות על שירות של הפקת בר מצווה בכותל?

אם בכל זאת אתם בוחרים לפנות אל חברה שתיקח על עצמה את הפקת בר המצווה, זה טבעי שלא תרצו לשלם על כך הון עתק. אנחנו בהחלט יכולים להבין ללבכם אם אתם מעדיפים לחסוך ואם אתם לא רוצים להזמין שירות במחיר מופקע, שכן גם ככה כל מה שקשור לאירוע הזה עולה לא מעט. לכן כדאי יהיה לקבל הצעות מחיר לגבי הפקת בר מצווה בכותל מכמה חברות שונות, להשוות ביניהן וכך להחליט ממי אתם רוצים לקבל שירות. אין סיבה שתתפשרו על חברה שלא עושה עבודה מספיק רצינית אך מצד שני, עדיף שגם לא תשלמו מחיר יותר מידי גבוה כך שתוכלו לקנות לבן הנרגש שלכם גם מתנה מקסימה לכבוד האירוע.

שום דבר לא נמצא!