אולמות אירועים

כל מה שרציתם לדעת על בחירת אולמות אירועים לבר מצווה

 

אין הורים שיכולים להישאר אדישים מול הידיעה המשמחת שממש עוד מעט הילד הקטן שלהם יהפוך לגבר של ממש. גיל 13 ביהדות הוא גיל מיוחד ביותר, הגיל שבו עולים לתורה, עושים בר מצווה וחוגגים עם כל המשפחה והחברים. האמת היא משדובר על אירוע כל כך מיוחד ועל מסורת כה חשובה, עד כי מדהים לראות שגם במשפחות חילוניות לחלוטין יש משמעות לחגיגה הזאת. לכן, אם גם אצלכם יש בר מצווה בקרוב כי הבן מגיע למצוות, אין ספק שתרצו לעשות לו חגיגה מיוחדת. משמעות הדברים היא שכדאי לחשוב עוד היום על הטקס שתרצו לעשות, אך מה שחשוב לא פחות, זה לבחור את האולם המתאים. בעידון שבו אנחנו חיים יש הרבה אולמות אירועים לבר מצווה שביניהם תוכלו לבחור, מה שמסביר מדוע לא כדאי להשאיר את המשימה המורכבת הזאת לרגע האחרון. בין אם אתם מחפשים היום אולמות לבר מצווה ובין אם תרצו לראות אולמות אירועים לבת מצווה כי החגיגה היא של הבת שלכם, ההמלצה הכי טובה שלנו היא לראות עוד היום מספר אפשרויות. כך תוכלו לעשות את הדברים בנחת, בתשומת לב ובלי לחץ, אז למה אתם מחכים?

 

 

מה הופך אולמות אירועים לבר מצווה/בת מצווה מסוימים לטובים יותר לעומת אחרים?

 

האמת היא שלפעמים דווקא בגלל שיש כל כך הרבה אולמות לבת מצווה ולבר מצווה שביניהם ניתן לבחור, הבחירה הופכת להיות מורכבת יותר. כלומר, אם בכל הארץ היו שלושה אולמות בלבד, הייתם עוברים ביניהם, רואים אותם וכך מקבלים החלטה. עם זאת, בעידן המודרני והשופע שבו אנחנו חיים, זה ברור שיש הרבה מאוד אולמות אירועים בכל פינה בישראל ולכן ההחלטה שלכם מורכבת יותר. בבואנו לראות מה הופך אולם מסוים לבר מצווה למתאים יותר, אנחנו רואים שלפני הכול צריך לבדוק את נושא הגודל. עד כמה האולם גדול? והאם הוא באמת יספיק להכיל את כל האורחים שאתם רוצים להזמין? כמובן שכדי שתוכלו לענות על השאלה הזאת אתם צריכים תחילה לבדוק כמה מוזמנים יש לכם וכמה אנשים תרצו שיחגגו איתכם את האירוע. האם מדובר על בר מצווה קטנה שיבואו אלינו רק קרובי המשפחה? או שאולי אתם חולמים על אירוע הרבה יותר גדול? אם תהיה לכם רשימת מוזמנים סגורה, פחות או יותר, יהיה לכם יותר קל לבחור בין הרבה אולמות אירועים שיכולים להיות רלוונטיים.

 

אולמות אירועים בעיצובים שונים

הנתון הבא שאנחנו ממליצים לכם לבדוק כאשר אתם רוצים לשכור אולמות לבת מצווה, לבר מצווה או לכל מיני חגיגות משפחיות אחרות, זה כמובן העיצוב. איך נראה האולם? ואיזו אווירה יש בו? האם ההרגשה העיקרית שמקבלים באולם היא של המוניות? או אולי דווקא של אלגנטיות ויוקרה? אין ספק שאם אתם רוצים לעשות אירוע שכולם לא יפסיקו לדבר עליו ושיהיה מוצלח במיוחד, יש משמעות לשאלת העיצוב והיוקרה ולכן לא כדאי להתפשר על פחות מכך. כמו כן, כדאי מאוד לראות כיצד מחולק האולם מבפנים. כלומר, האם יש בו במה שעליו הילד יוכל לעמוד ולשאת דברים? והאם יש רחבת ריקודים שעליה ניתן יהיה לרקוד במשך שעות ארוכות? כדאי אפילו לבדוק כמה חדרי שירותים יש במקום, כי הדבר האחרון שאתם רוצים זה שהאורחים שלכם לא ירגישו בנוח במובן הזה. גודל האולם והשטח שלו משמעותיים ביותר כי לא כדאי לשכור אולמות לבר מצווה שיגרמו לכם להרגיש צפיפות. מצד שני, כמובן שהאולם לא צריך להיות גדול מידי כי אז התחושה שתיווצר היא שאין מספיק אורחים וכי לא כל המוזמנים הגיעו.

 

האם כדאי לשכור אולמות אירועים עם גן או שטח חיצוני אחר?

אם אתם עושים בר מצווה לילד בעונת האביב או הקיץ, יש משמעות גם לשאלה האם תרצו לראות אולמות אירועים לבר מצווה שיש בהם גם שטח חיצוני פתוח. העניין הוא שאולם שלמעשה חלק ממנו הוא גן פתוח זו יכולה בדרך כלל להיות בחירה טובה שכן זה מוסיף לאווירה ומעניק עוד אפשרויות לאורחים. מי שירצה יוכל לשבת שבפנים ולעומת זאת, מי שיעדיף, יוכל להיות בחוץ. בנוסף לכך, אם מדובר על אולם שחלק ממנו הוא גן פורח, אין ספק שהגן יוסיף גם מבחינת הריחות הנפלאים, ובמיוחד אם הוא באמת מטופח ויפה. שימו לב שאם יש גם ילדים קטנים שמוזמנים לחגיגה, אין ספק שהם ישמחו לבלות בחלק החיצוני של אולם האירועים ובמיוחד אם יש שם גם משחקים, דשא ועוד אטרקציות מיוחדות. הרעיון בבחירת אולמות אירועים הוא לחשוב על כל האורחים שלכם ועל הנוחות שלהם, בין אם מדובר על האנשים המבוגרים ובין אם מדובר על הצעירים שבחבורה.

 

אולמות אירועים עם גישה לנכים

הדבר הבא שצריך להנחות אתכם בבחירת אולמות אירועים לבת מצווה, לבר מצווה או לחגיגות אחרות, זו השאלה האם יש גישה לנכים. העניין הוא שבוודאי חלק מהמוזמנים שלכם מבוגרים, ההליכה קשה להם ואולי חלק אפילו סובלים מנכות של ממש. לכן, אם כבר טרחתם והזמנתם את כולם באופן שווה לחגיגה, כמו שצריך להיות, חשוב מאוד גם לדאוג לכך שלכולם תהיה גישה נוחה לאולם. לצערנו הרב, אפילו בעידן המודרני של ימינו, עדיין לא בכל אולמות האירועים יש גם גישה נוחה לנכים, בין אם זה במעלית ובין אם זה בכל דרך אחר. לכן חשוב שהמודעות שלכם לעניין הזה תהיה גבוהה כי אתם לא יכולים להזמין מישהו עם מגלת תנועה במידה ואין לו דרך להגיע לאולם עצמו ולחגוג איתכם.

מה אומרות חוות הדעת על אולמות אירועים שיכולים להתאים לכם?

אי אפשר לדבר על השכרת אולמות אירועים לבר מצווה ולא לדבר על שאלת חוות הדעת. ממש כפי שבימינו לא תשכרו חדר בבית מלון בלי שתבדקו מה אומרים אחרים והאם הם ממליצים על אותו מלון, כך גם לא כדאי לשכור אולמות אירועים בלי לראות האם כולם אומרים דברים טובים על אותו אולם. האם בחוות הדעת יש התייחסות לבעלי המקום ולאדיבות שלהם? האם יש התייחסות לנושא של רמת הניקיון או לכל נושא אחר שיכול להיות רלוונטי מבחינתכם? זה נכון שבסך הכול מדובר על בר המצווה של הילד ואחרי כמה שעות האירוע יסתיים, אך אם אתם כבר משקיעים, לא עדיף שתעשו את זה כמו שצריך? הרבה פעמים כאשר יש לכם דילמה בין אולמות לבר מצווה כאלה ואחרים, אין ספק שחוות הדעת יכולות לעזור לקבל את ההחלטה הסופית. בנוסף לכך, בימינו אתם בכלל לא צרכים להתאמץ כדי למצוא את חוות הדעת כי הכול פרוס בפניכם אונליין ומחכה לכם, אז למה שלא תשקיעו כמה רגעים בעניין הזה?

בואו לראות את האולם כשיש בו אירוע של מישהו אחר

הטיפ הנוסף שנוכל לתת לכם ושיוכל לעזור לכם לבחור בין הרבה אולמות אירועים לבת מצווה או לבר מצווה, זה לראות את האולם בזמן אמת. כלומר, זה שאולי ראיתם את התמונות של המקום באינטרנט וזה שאולי טרחתם להגיע ולראות את האולם באמצע היום, זה טוב ויפה, אך מה זה אומר על מה שקורה בו כשבאמת מתקיימת בו חגיגה? בסופו של דבר בערב הדברים נראים אחרת וכשרואים את האולם מלא באנשים האווירה נראית שונה. לכן אנחנו מאוד ממליצים לכם לא להתעצל, לפנות לכך זמן ולהגיע למקום כאשר מתקיימת בו חגיגה של מישהו אחר. זה נכון, הרב הפעמים צעד כזה מלווה בתחושת מבוכה כי אתם כאילו מתפרצים לחגיגה שלא הוזמנתם אליה. עם זאת, עדיף יהיה להתגבר על התחושה הזאת, להגיע ולראות את האולם, שכן אחרי הכול מדובר על צעד מקובל לחלוטין. בצורה כזאת תוכלו להבין ולדמיין, פחות או יותר, איך תיראה בר המצווה שאתם עושים לילד ואין ספק שזה יעזור לכם לקבל את ההחלטה הסופית.

מה כולל המחיר של אולמות אירועים לבר מצווה/בת מצווה?

לבסוף, כמובן שאתם צריכים להתייחס גם למחיר כי הרי רובנו עובדים מאוד קשה בשביל הכסף  שאנחנו מרוויחים. אומנם בוודאי הייתם רוצים לשכור את האולם הכי מפואר ויפה לבר המצווה של הבן שלכם, אך האם עצרתם לבדוק מה כוללת הצעת המחיר שנותנים לכם? מאוד כדאי לבדוק האם ההצעה כוללת רק את השכרת האולם או גם את שירותי הקייטרינג או אולי את שירותיו של התקליטן. אתם עתידים לשלם לא מעט כסף על כל הפרטים האלה כי הם חלק בלתי נפרד מכל אירוע ולכן יש לבדוק האם הכול כבר נכנס במחיר השכרת האולם או לא. בנוסף לכך, אם אתם לא רוצים להתחיל לחפש לבד חברת קייטרינג טובה, הרבה פעמים כדאי יהיה לדבר עם בעלי האולם ולראות האם יש לו הצעה טובה בעניין. בימינו אולמות אירועים, בין אם מדובר על אולמות אירועים לבר מצווה ובין אם מדובר על אולמות אירועים לבת מצווה, מעניקות ללקוח את כל החבילה או לפחות המלצות על נותני שירות טובים. לכן אין לכם סיבה לדאוג וכל מה שצריך לעשות זה להתחיל כבר עכשיו את כל הבירורים שיובילו אתכם לאולם המושלם.

כמה עולה האולם אירועים עצמו?

אם פניתם אל כמה אולמות אירועים, קיבלתם הצעות מחיר ואתם רואים שבכולם המחיר מתייחס אך ורק להשכרת האולם, כדאי יהיה לעצור ולבדוק על איזה סכום מדובר. יש היום גם אולמות אירועים מאוד מפוארים, יוקרתיים וגדולים ולכן טבעי שבמקומות כאלה המחירים יהיו מאוד גבוהים. מצד שני, לא תמיד זה המצב ויש גם אלטרנטיביות שכדאי להכיר. לכן ההמלצה שלנו היא לחשוב, בין היתר, על הסכום שתהיו מוכנים להשקיע בהשכרת אולמות אירועים לבר מצווה. לא תמיד חובה להיכנס להוצאה כלכלית שאחר כך יהיה לכם קשה לעמוד בה ובטח שאתם לא רוצים להיכנס לחובות. בנוסף לכך, הניסיון מוכיח שמי שמגיע עם תקציב ברור שהוא החליט עליו מראש יבחר את האולם המושלם עבורו הרבה יותר בקלות.

האם ניתן להוסיף עיצוב מיוחד לאולם האירועים שבו אתם בוחרים?

הדבר האחרון שיכול להיות חשוב עבור חלק מהאנשים שמחפשים אולמות אירועים לבת מצווה או לבר מצווה, זו שאלת העיצוב האישי. כלומר, אם אתם רוצים לעצב את האולם בצורה מיוחדת שיכולה לשמח ולרגש עוד יותר את הבן שלכם, מדוע שלא תעשו זאת? כדאי לדעת שהיום בהרבה אולמות אירועים יתנו לכם את האפשרות הזאת כך שכל מה שנותר זה לדבר על כך ישירות מול בעל המקום. כדאי לפגוש את בעל האולם, לשאול אותו את כל השאלות שיש לכם ורק אז לבחור את האולם המושלם עבור החגיגה שאתם מתכננים.

קרא עוד