ברכה לבת מצווה כול המידע הנדרש

ברכה לבת מצווה

אחרי ציפייה ארוכה ואחרי אינספור הכנות הבת שלכם עומדת לחגוג את בת המצווה שלה? אולי גם ב – מועדונים לבת מצווה תכננתם בוודאי את האירוע במשך חודשים ארוכים ולכן ברור מדוע גם אתם, ממש כמו הילדה, מתרגשים. האמת היא שזה לא משנה אם אתם חוגגים היום את בת המצווה של הילדה או את בר המצווה של הילד, כי מה שבטוח זה שגם אתם, כמו כל הורה אחר, תרצו להפתיע את הילד ולגרום לו להנאה ולגאווה. זו הסיבה, בדרך כלל, שבגללה הורים רבים הולכים ומחפשים את הבגדים הכי יפים ומכובדים שיש, שכן המטרה היא הרי להיראות כמה שיותר יפים באירוע כזה. בנוסף לכך, בוודאי תרצו לעמוד בפני כל האורחים לברך בצורה יפה את הבת או את הבן שחוגגים אירוע חשוב כמו יום הולדת 12 או בר מצווה. לכן נשאלת השאלה מה זו באמת ברכה לבת מצווה, מה היא צריכה לכלול, איך בונים אותה ואיך כותבים אותה בצורה הכי יפה וטובה שאפשר. האם אתם שייכים לאותם האנשים היצירתיים שיכולים להתיישב ליד קובץ וורד ריק במחשב ומייד להתחיל לכתוב במהרה ברכה לבר מצווה? או שאולי אתם זקוקים להרבה יותר זמן? להשראה? ואולי אפילו לעזרה מקצועית? אין תשובה אחת נכונה כיצד נכון יהיה ליצור ברכה לבר מצווה או ברכה לבת מצווה ולכן ההמלצה הכי טובה שאנחנו יכולים לתת לכם, היא לא להשאיר זאת לרגע האחרון. לכל האורחים ברור שאתם מאוד אוהבים את הילד שלכם אבל לנסח זאת במילים ולהקריא את הכול מול הקהל זה משהו מיוחד שלא כדאי לוותר עליו, אז למה אתם מחכים?

המסר שהייתם רוצים להעביר

כאשר מדברים על ברכה לבת מצווה או על ברכה לבר מצווה, אנחנו לא רוצים רק להגיד “מזל טוב בני” או “כמה אנחנו אוהבים אותך”. בדרך כלל השאיפה שלנו תהיה לעשות גם רושם טוב כאשר מחפישם גם כיפות לבר מצווה, להעביר משהו מהלב וגם לנסות לשלב מסר כלשהו בכל החגיגה הזאת. לכן עולה השאלה מאיפה מתחילים וההמלצה שלנו היא לחשוב מה הייתם רוצים להגיד. האם המטרה שלכם היא לרגש את הבן או את הבת שאותם אתם מברכים? או שאולי הייתם רוצים להעביר מסר לא יותר מידי עמוק? האם הייתם רוצים לנצל את ההזדמנות הזאת כדי להתחיל להזכיר כל מיני חוויות מהילדות של הבן או הבת שלכם? או שאולי אתם רוצים בסך הכול להתרכז יותר בהווה? אם יהיה לכם ברור איזה סוג של ברכה אתם רוצים להקריא, יהיה לכם קל יותר להתחיל לנסח אותה. בנוסף לכך, אתם לגמרי יכולים לקחת את הזמן ולהכין כמה סקיצות שונות כך שבסופו של דבר תוכלו לבחור את הברכה שבעיניכם הכי מרגשת ויפה.

האם הברכה חייבת להיות גם מצחיקה?

הרבה הורים בטוחים שברגע שבו הם יעמדו מול הקהל ויקריאו את אותה ברכה לבר מצווה או את אותה ברכה לבת מצווה שעליה הם עבדו כל כך הרבה, חלק מהעניין יהיה להצחיק את הקהל. האם באמת אתם בטוחים שזו המשימה שלכם? והאם אתם לא חוששים שמרוב רצון להצחיק עלול להיות שדווקא תביכו את הילד שלכם? שימו לב לכל הדקויות הללו כי בסופו של דבר המטרה היא הרי גם לעשות משהו מכובד. לכן, אם אתם יכולים לחשוב על כל הפרטים הללו ולשלב ברכה שיש בה קצת מכל דבר, זה עדיף. אפילו אם אתם כן אנשים מצחיקים וכן הייתם רוצים לגרום לקהל שלכם לצחוק או לפחות לחייך, מאוד מומלץ לעשות זאת בפרופורציות גם כאשר בוחרים מסעדות לאירועים. לא כדאי שהברכה תהיה מעייפת מידי כי או כזאת שמתאמצת להצחיק כי בדרך כלל במצבים כאלה בסופו של דבר מה שקורה זה שמאבדים את תשומת הלב של הקהל. לכן חשוב לשים לב גם לסוגיה הזאת כאשר אתם מכינים ברכה לבת מצווה כי חבל לבחור ככה סתם את הברכות השונות ולא לחשוב, בין היתר, על איך הקהל יכול להרגיש או על איך שהילד שלכם ייקח את הדברים.

החליטו מראש כמה זמן תדברו

בין אם אתם חושבים להגיד את הברכה באופן ספונטני כשאתם עומדים מול הקהל ובין אם אתם רוצים לכתוב הכול בצורה מכובדת ומסודרת, אין ספק שיש משמעות גם לשאלה כמה זמן זה ייקח. אומנם הבן שלכם רוצה שתרגשו אותו ושתתייחסו אליו והבת שלכם רוצה  שתדברו עליה יפה בפני כל האורחים, אך הדבר האחרון שאם רוצים זה לאבד את הריכוז של כולם. לכן כדאי שתדעו: אם תדברו יותר מעשר דקות עלול להיות שחלק מהאורחים שלכם, למרות שהם מאוד אוהבים אתכם ואת הבן שלכם, עלולים להפסיק להקשיב בשלב מסוים. לכן, אפילו אם זה נראה לכם מוגזם, אנחנו כן מציעים לכם לכתוב את הברכה כפי שהיא נראית לכם היום, להקריא אותה ואפילו להקליט. כך תוכלו להבין כמה זמן זה לוקח וכך תוכלו להחליט האם אתם רוצים לעשות שינוי כלשהו והאם אתם מעדיפים לצמצם בחלק מהמקומות כך שהתוצאה הסופית תהיה יותר קצרה ונעימה להאזנה.

האם כדאי להוריד את הברכה שלכם מרשת האינטרנט?

בעידן שבו אנחנו חיים כבר אי אפשר להתעלם מהתופעה של הורדת ברכות מהאינטרנט וזה נכון לגבי כל ימי ההולדת והאירועים השונים. לכן ברור מדוע יש הורים שמורידים גם ברכה לבת מצווה או ברכה לבר מצווה מהרשת. היתרון של הורדת ברכה כזאת ברור: מישהו ניסח את הברכה בצורה נפלאה וזה אומר שכאשר תעמדו מול הקהל הגדול ותקריאו אותה, אין ספק שתישמעו מאוד אינטליגנטיים וחכמים. בנוסף לכך, זה יחסוך לכם הרבה מאוד זמן והתעסקות כך שברור מדוע לא מעט הורים בוחרים לעשות זאת. מצד שני, יש כאן סיכון מאוד גדול, כי עלול להיות שאחד מהאורחים שלכם שיושב ומאזין לברכה למעשה מזהה אותה! במקרה כזה אתם עלולים להרגיש מובכים, כי למעשה זה יהיה ברור שאומנם אתם מאוד אוהבים את הילד הנרגש שלכם, אבל לא באמת אתם הם אלה שכתבו את המילים היפות. לכן לא בטוח שלכל אחד זה יכול להתאים ויש לקחת בחשבון את כל התסריטים האפשריים. מה שכן, אין ספק שרוב ההורים משקיעים כל כך הרבה בהפקת האירוע של הילד או הילדה, עד כי ברור מדוע כולנו שמחים לחסוך זמן לפחות בכל הנושא של התעסקות כתיבת הברכה. לכן כדאי שתיקחו גם אתם בחשבון את האופציה הזאת כי לא במקרה היא הפכה להצלחה גדולה.

הזמנת ברכה אישית מאיש מקצוע מומחה

עוד אפשרות שכדאי לכל ההורים להיות מודעים אליה, זו האופציה של פניה אל איש מקצוע שעוסק בכתיבת ברכות לאנשים. לאותו איש מקצוע אתם יכולים לספר כל אנקדוטה חשובה, מצחיקה או מעניינת אצל הילד או הילדה ובהתאם לכך הוא כבר יכתוב לכם ברכה לבת מצווה שאנשים יזילו בה דמעה וגם יצחקו בה במקומות הנכונים. אין מה לעשות, שכן גם בתחום הכתיבה אנחנו רואים מייד למי יש כישרון מולד וניסיון ומי לא עוסק בכך בכלל במהלך החיים. אומנם זה נכון שבאופן תיאורטי כולנו יודעים להתנסח וכולנו כותבים לא מעט מגיל צעיר, אך בסופו של דבר, ברגע האמת, זה לא עובד כך. בסופו של דבר יש הבדל בין כתיבה חובבנית ובין כתיבה מקצועית ולכן אין סיבה לקחת סיכונים מיותרים. אתם תראו שאם תפנו אל איש מקצוע שכבר יצא לו לכתוב ברכות רבות בהחלט יכול להיות שתצאו עוד יותר מרוצים מהתוצאה הסופית, אז למה לחשוב פעמיים? יש הרבה אנשי מקצוע שעוסקים בענף הזה ואין ספק שלפחות חלק מהם יוכלו להתאים לכם.

איך לבחור ממי להזמין ברכה כתובה ומוכנה מראש?

אם אתם חושבים על הרעיון של פניה אל מומחה שיכתוב עבורכם את הברכה, אנחנו מציעים לכם לבדוק היטב כמה שיותר פרטים אודותיו. לדוגמא, האם אתם מכירים אותו? האם קראתם ברכות שהוא כתב לאחרים והתרשמתם מהן לטובה? בנוסף לכך, האם מי שכבר הזמין מאותו איש מקצוע ברכה לבת מצווה או ברכה לבר מצווה באמת ידע מרוצה? והאם אותו איש מקצוע אכן עומד בזמנים וגם מצליח להתייחס לכל הפרטים הכי חשובים לגבי הילד? לא אצל כולם זה עובד כך ובהחלט יכול להיות שתזמינו שירות של הכנת ברכה לבת המצווה אך בסופו של דבר לא תאהבו את התוצאה הסופית. לכן גם אם אתם חושבים על האפשרות הזאת מאוד מומלץ יהיה להתחיל לפעול בנושא כמה שיותר זמן מראש כי כך תוכלו להבטיח שגם אם הכותב הראשון לא מתאים לכם, יהיה לכם מספיק זמן כדי למצוא מישהו אחר.

כמה צריך לשלם על ברכה מוכנה?

היה לכם נדמה שלהזמין שירות של ברכה לבת מצווה שמוכנה מראש ובהזמנה אישית זו הוצאה כלכלית שחייבת להיות מאוד גדולה? אם כך, כדאי שתדעו שלא תמיד זה המצב. יש אפשרות לפנות היום אל כמה כותבים שונים, לקבל מהם הצעות מחיר וכך לבחור את מי שנותן לכם את ההצעה הכי משתלמת שיש. בנוסף לכך, אתם גם יכולים לעשות מחקר קטן באינטרנט ולראות איפה זה יוצא יותר זול וגם, מי הכותב שכולם ממליצים עליו בחום. בסופו של דבר בדרך כלל רוב ההורים יעדיפו לשלם קצת יותר ולהבטיח שהברכה תהיה מרגשת מאוד, כי אחרי כל ההשקעה באירוע זה טבעי שנרצה גם להמם א האורחים עם מילים יפות.

ומה עושה הורה שיש לו פעם קהל?

עשיתם הכול, יש לכם ברכה מקסימה לבת המצווה של הילדה או לבר המצווה של הילד אבל אתם פשוט לא מדמיינים את עצמכם עומדים מול קהל גדול ומקריאים הכול? אם כך, אין ספק שאפשר להבין אתכם. הרבה אנשים סובלים מפחד קהל ואחרים פשוט מרגישים נרגשים מידי באירועים כאלה. עם זאת, האם זה אומר שאתם צריכים לוותר לעצמכם, לאכזב את הילד ולא להקריא בפני כולם את הברכה? התשובה היא כמובן לא. במקום זה אנחנו שמחים להציע לכם רעיון מאוד יצירתי: להקליט את הברכה מראש בוידאו! ממש כפי שאולי הדודים הרחוקים מארצות הברית שלא יוכלו לבוא לאירוע ישלחו ברכה מוקלטת, כך גם אתם יכולים לעשות. זה אומר שלא תצטרכו לעמוד ברגליים רועדות מול כל הקהל הגדול ולא תצטרכו לחשוש מכך שהקול שלכם רועד. במקום זה תוכלו לשבת בנוחות במשרד שלכם, בבית או בכל מקום אחר, ומישהו יצלם אתכם מקריאים את הברכה היפה. כך תוכלו להיות בטוחים שלא יהיו תקלות ברגע האמת ואין ספק שהבן או הבת שלכם יהיו מאוד גאים בכם ונרגשים מכל המילים היפות שתאחלו להם באירוע הגדול והחשוב.

דילוג לתוכן